A kriptoszektor idei nagy meglepetései lehetnek az energiatokenek
Az energiatermelés, az erőforrások mértéktelen felhasználása és mindezek együttes hatása a környezetre és bolygónkra az egyik legtöbbet vitatott téma globális szinten. A Bitcoin és a többi proof of work mechanizmusra épülő kriptovaluták is gyakran a kritika kereszttüzében állnak az energiaigényes bányászati tevékenység miatt. Amíg a környezetvédelmi aggályok és a bányászati jutalmak körüli viták folynak, mindeközben elindultak olyan kriptovaluta projektek, amelyeknek a célja olyan blokklánc technológia kidolgozása, amelyek a globális energiahálózatot és a megújuló energiatermelést támogatják egy flexibilis piactér megteremtésén keresztül, és összekötik az energiatermelőket a vásárlókkal.
Bemutatunk most három energiafókuszú projektet és energiatokent, amelyek az év eleje óta 3 számjegyű növekedést értek el: Energy Web Token (EWT), Power Ledger (POWR) és WePower (WPR).
EWT/USDT
Az Energy Web Token (EWT) az Energy Web Chain tokenje. Az Energy Web Chain egy nyílt forráskódú nagyvállalati blokklánc, amit arra terveztek, hogy támogassa az energiaszektorhoz kapcsolódó applikációk fejlesztését.
A projekt weboldalának beszámolója szerint az “Energy Web felgyorsítja az alacsony karbonkibocsátású, ügyfélközpontú elektromos áram rendszerek fejlesztését, kiaknázva a nyílt forráskódú, decentralizált és digitális technológiákat.”
A projekt 2019 júniusában indult, és azóta partnerhálózata olyan nagy globálisan ismert vállalatokkal bővült mint a Volkswagen, Siemens és Hitachi.
Ha teljes mértékben lezárul a fejlesztés és megtörténik az integráció, akkor a virtuális gép képes lesz összekapcsolni az energiaszektor különböző területeit, ideérve a hálózatok üzemeltetőit, a szoftverfejlesztőket és a beszállítókat.
Az EWT token legnagyobb ármozgató hatását idén az fejtette ki, hogy március elején belistázta a tokent a Kraken, az amerikai székhelyű kriptovaluta tőzsde.
Szintén felfelé tolták a token árfolyamát további márciusi bejelentések. Március 4-én bejelentették a partnerségi megállapodást a Volkswagennel, és március 16-án megjelent az EasyBat akkumulátor megfelelési alkalmazásuk is. Ezek hatására az eszköz árfolyama új csúcsot döntött március 18-án, egy token 19.85 USD-t ért.
POWR/USD
A Power Ledger platformot 2016 májusában hozták létre azzal a céllal, hogy operációs rendszert építsenek az új energiapiacoknak. Ez képes biztosítani a megújuló energiaforrások és környezetvédelmi áruk kereskedését lokális és globális viszonylatban is.
A projektcsapat Ausztráliában működik. Fő céljuk, hogy ki tudják aknázni a blokklánc technológia nyújtotta előnyöket egy olyan rendszer építésére, amely képes digitális identitást adni az áramtermelőknek és áramfogyasztóknak. Így valós időben tudja összekapcsolni a piacokat a tranzakciók azonnali lebonyolítása érdekében.
A POWR az Ethereum hálózaton működik egy peer-to-peer energia tőzsdei platformként. A blokkláncon két tokent alkalmaz, a POWR és a Sparkz tokeneket, amellyel biztosítják a Power Ledger platform konzisztenciáját.
A Sparkz egy stabilcoin, amit akkor használnak, ha az elektromos áram egységeit (kWh) vásárolnak vagy eladnak a Power Ledger platformon.
A POWR kereskedési aktivitása január végén indult be igazán, amikor a megújuló energiaforrásokhoz kapcsolódó témákat felkapta a média.
Március 3-án a Power Ledger bejelentette a partnerségét India legnagyobb integrált áramtermelő vállalatával, a Tata Power-DDL-lel. Ez egy hatalmas rallit indított el az árfolyamnál. A POWR token egészen 0.504 dollárig emelkedett, ami a legmagasabb érték 2018 óta.
WPR/USD
A WePower egy blokkláncra épülő energiakereskedési platform. Összeköti az energiatermelőket, a nagyvállalati vásárlókat és energia beszállítókat annak érdekében, hogy egymás között könnyen és direkt módon képesek legyenek tranzakciókat lebonyolítani.
A projekt weboldala szerint a “WePower platform biztosítja a lehető legkönnyebb módját a vállalatoknak arra, hogy zöld energiát vásároljanak a helyi termelőktől.” Emellett a platform célja, hogy “a nagyvállalatok zöld energiavásárlását annyira megkönnyítse, mint egy online vásárlás.”
A WPR egy ERC-20 token, amely a WePower Network fizetési metódusaként funkcionál. A token stabilizálni és növelni tudja a rendelkezésre álló likviditást a működő energia befektetési rendszerek területén. Emellett csökkenteni tudja a hálózat résztvevői számára az árakat.
A kereskedési aktivitás és a token árfolyama február elején kezdett el növekedni, amikor a projekt átadta az első teljesen integrált Elemental platformot a Mojo Powernek. A Mojo Power Ausztrália első és legnagyobb platformja, amely megújuló energiaforrásokat és okoseszközöket kínál.
Miután elindult az Elemental kiskereskedelmi piactér február 1-jén, a WPR árfolyama $0.011-ről $0.05-ra emelkedett.
A klímavédelmi témák és az energiatermelőkhöz kapcsolódó problémák iránti fokozott globális figyelem arra utal, hogy a kriptoszektor e niche szereplői előtt nagyon fényes jövő áll.
Az olyan projektek, amelyek a blokklánc technológiát állítják szolgálatukba a globális energia piacterek optimalizációjára, nagyon jó pozícióban vannak. Piacterük növekedni fog, ahogy az elosztott főkönyvi technológia egyre nagyobb szerepet kap az elkövetkező években.