A Worldcoin következő állomása Lengyelország, Guatemala és Malajzia – bemutatkozik a Face Auth

A Worldcoin nemrégiben kiterjesztette írisz-szkennelő szolgáltatását Lengyelország, Guatemala és Malajzia területére is. Mindezt a mesterséges intelligencia veszélyeivel, illetve a botok és az emberek online azonosításának nehézségeivel kapcsolatos aggodalmak közepette tette. A szervezet egy új, Face Auth nevű technológiát is bemutatott, amely lehetővé teszi az alkalmazások számára, hogy ellenőrizzék, hogy a korábban regisztrált személy az-e, aki a World ID-t használja.

A Worldcoin, a biometrikus személyazonosítás úttörőjeként elhíresült projekt, újabb bővítést jelentett be, ezáltal a World ID alkalmazás részeként egy új hitelesítési technológiát vezet be. A szervezet szerdán adta hírül, hogy három új országba telepített hitelesítő gömböket (azaz Orbokat), így különféle írisz-szkennelési lehetőségeket téve elérhetővé a helyiek számára. Egyelőre kérdéses, hogy miként teljesítenek majd az eszközök Lengyelországban, Guatemalában és Malajziában, annyi azonban bizonyos, hogy a Worldcoin szélsebes tempóban terjeszkedik világszerte. Augusztusban például a szomszédban, Ausztriában vetette meg a lábát a világméretű személyazonosság-ellenőrzési rendszer.

Vajon mindenki tárt karokkal fogadja a Worldcoin újítását?

A Worldcoin kifejtette, hogy a bővítésre azért került sor, mert különböző közvélemény-kutatások rámutattak arra, hogy az online térben gyakran merülnek fel aggályok az emberek és a gépek megkülönböztetésére szolgáló eszközökkel kapcsolatban. Az Ipsos által Guatemalában szervezett felmérés szerint a lakosság több mint 80%-a aggódik az online tartalmak eredete miatt.

Továbbá, a helyiek 84%-át aggasztják az AI modellek elterjedése, ami nagyban megnehezíti a botok megkülönböztetését az emberektől. Tíz guatemalaiból körülbelül 9 támogatja az új technológiák bevezetését a személyazonosság online ellenőrzését illetőleg.

Ezzel összefüggésben a Worldcoin bevezette a Face Auth-t, a World ID csomag új kiegészítését, amely lehetővé teszi más alkalmazások számára, hogy ellenőrizzék, hogy az azonosítót használó személy ugyanaz-e, akit a központokban az Orb, szemgolyót szkennelő gömb segítségével ellenőriztek.

Ez a folyamat csak a felhasználó telefonjában lévő információkat használja fel, megőrizve a felhasználói adatok védelmét és megelőzve a készüléklopásból eredő esetleges csalásokat. A szervezet nemrégiben kiadta a „Private by Design” című fehér könyvet is, amelyben négy fő adatvédelmi pillérét ismerteti.

Ugyanakkor a Worldcoint a közelmúltban megbüntették az adatvédelmi törvények megsértése miatt Dél-Koreában, és több mint 800 000 dollárt kellett fizetnie a kihágásokért.