Vitalik Buterin új megközelítést javasol az Ethereum tárcák számára
Az Ethereum alapítója a legutóbbi Devcon panelbeszélgetésen elhangzottakat követően új ötlettel állt elő az ETH tárcákkal kapcsolatban.
Az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin egy december 3-ai blogbejegyzésben új szabványt javasolt az Ethereum tárcák számára. Buterin szerint a kutatók és a fejlesztők gyakran figyelmen kívül hagyják a kriptotárcák felépítését. Az alapító szerint azonban ezek egyfajta hidat képeznek a felhasználók és az ökoszisztéma között, és a felhasználók csak akkor tapasztalhatják meg teljes egészében az ökoszisztéma előnyeit – például a decentralizációt, a biztonságot és az adatvédelmet -, amennyiben a tárcák is rendelkeznek ezekkel a tulajdonságokkal.
„Az utóbbi időben több előrelépés is történt az Ethereum tárcák felhasználói élményének, biztonságának és funkcionalitásának javítása terén” – írta Buterin. „Ennek a bejegyzésnek az a célja, hogy elmondjam a saját véleményemet néhány olyan tulajdonságról, amelyekkel egy ideális Ethereum tárca rendelkezne.”
Az Ethereum alapítója már korábban is nyilvánosan kiállt a jobb felhasználói élmény mellett, legutóbb egy Devcon panelbeszélgetésen, ahol az „egységes Ethereum” szükségességéről beszélt. E cél eléréséhez kulcsfontosságú egy olyan kriptotárca, amely zökkenőmentesebbé teszi a tranzakciókat az Ethereum ökoszisztémában.
Több javaslatot is tett az Ethereum társalapítója
Buterin az Ethereum ökoszisztéma több jelentős szereplőjével is beszélt – köztük Liraz Sirivel, az Ethereum Ecosystem Fund partnerével és Yoav Weiss-szel, az Ethereum Foundation biztonsági munkatársával -, hogy visszajelzést kérjen arról, szerintük hogyan nézne ki egy ideális ETH tárca.
Az Ethereum alapítója szerint a tárcáknak elsősorban a biztonságra és az adatvédelemre kellene koncentrálniuk, a felhasználói élmény pedig csak másodlagos szempont.
Az alapító azt is leszögezte, hogy a tárcák javíthatják a felhasználói élményt az Ethereum ökoszisztémában azáltal, hogy blokklánc-specifikus címeket és beépített küldési funkciókat alkalmaznak, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy zökkenőmentesen küldjenek és fogadjanak tokeneket a layer 2 hálózatok között. Ezek a funkciók eltávolítanák a tranzakciós folyamat nagy részét.
Buterin emellett kétoldalú biztonsági modellt javasolt a felhasználók külső és belső kockázatokkal szembeni védelmére, hangsúlyozva, hogy egy jó tárcának képesnek kell lennie megvédeni a felhasználókat a hackerektől és a belső hibáktól is. Szerinte a megoldás egy két kulcsos rendszer bevezetése lenne: az egyiket az alacsony szintű műveletekhez, a másikat pedig a nagy értékű tranzakciókhoz kellene használni.