Egyre több muszlim tér át a kereszténységre
Irán kapcsán ezekben a hetekben-hónapokban minden a különféle háborús lehetőségekről szól, akár egy kiterjedt közel-keleti háború, akár az orosz-ukrán háborúban betöltött szerep miatt. A közel 90 milliós hatalmas országból most olyan hírek tűntek fel, amelyek érdekes folyamatra világítanak rá. A 99%-ban muszlim Iránban ugyanis egyre több ember fordul Jézus Krisztus és a kereszténység felé. Úgy tűnik, hogy egyre inkább fáradnak bele ajatollahokba és a különféle üres ígéretekbe.
Egy névtelen belső felmérés szerint az irániak 80%-a már inkább egy demokratikus kormányt részesítene előnyben és többen fontolgatják az iszlám vallás elhagyását is, ami korábban példátlan volt. „Itt van egy ország, ahol a világon az egyik legmagasabb a kábítószer-függőségi arány. A korrupció burjánzik, az emberek több mint fele a szegénységi küszöb alatt él” – magyarázta Todd Nettleton, a The Voice of the Martyrs (VOM) munkatársa. És ezt látva az iráni emberek elgondolkodnak azon, hogy milyen politikai rendszerre vagy vallásra vágynak. Egyre többen, főleg a fiatalok, elkezdtek érdeklődni egyéb lehetőségek iránt.
A keresztény vallás úgy tűnik, menekülőút lett sokaknak
Nettleton szerint sok frusztált és megfáradt ember az új utak keresése közben a kereszténységre bukkan. Legalább egymillió muszlim hagyta el az iszlámot ennek keretében csak Iránban. Bármennyire lehet túlzó ez a szám, ha csak mondjuk a negyede döntött tényleg így, akkor az is hihetetlen folyamat, tekintve, hogy egy szinte 100%-ban muszlim orszáról van szó. És hogyan reagál erre a jelenlegi vezetés, főleg, hogy az ország 75000 mecsetéből állítólag 50000-et már bezártak? A VOM szerint ennek nem örül a rezsim. A rendőrség lerohant bibliaórákat, házi templomokat kutatott át, résztvevőket fényképeztek és az összejövetel vezetőjét letartóztatták, börtönbe zárták. Viszont a helyzet úgy tűnik, hogy csak a vezetésnek probléma, mert Nettletonék tapasztalata szerint a család és a barátok már sokkal elfogadóbbak az iszlám elhagyását illetően. A leginkább gyakori eset az, hogy egy iszlámot elhagyót támogatnak a körülötte élők, mert elfogadják, hogy valaki másban találja meg azt, amire szüksége van.
És a The Tide Ministry nevű keresztény csoport vezetője szerint egyre több muszlim országban látni jeleket arra, hogy a fiatalok olyan utakat keresnek és sokszor találnak is, ami eddig a muszlim világban nem volt jellemző. Don Shenk, a rádióadásokat is készítő csoport vezetője szerint még Afganisztánban is feltűntek olyanok, akik a keresztény utat keresik. És ott ez egyébként akár valaki életébe is kerülhet. A keresztény szervezetek szerint egyébként Jemenben például már megduplázódott a keresztények száma. De a teljesen zárt Szaúd-Arábiában is egyre jobban toleráns a rezsim a kereszténységgel és a templomokkal szemben. Vannak helyek viszont még mindig, ahol nem csak a kereszténység, de a vallás már úgy önmagában is üldözött dolog. Például Észak-Korea.