Egy újabb amerikai állam, ahol bevezethetik a bitcoin tartalékot

Utah állama átfogó törvényjavaslatot terjesztett elő, amely felhatalmazná az államkincstárnokot, hogy a közpénzek 10%-át digitális eszközökbe fektesse be.

„Ez a törvényjavaslat tükrözi elkötelezettségünket a csúcstechnológia felkarolása és a pénzügyek jövőjére való felkészülés iránt, miközben biztosítja a költségvetési szuverenitást” – mondta Jordan Teuscher, állami képviselő a törvényjavaslat benyújtását követően.

A törvényjavaslat konkrét feltételeket ír elő a digitális eszközbefektetésekhez. Ahhoz, hogy egy kriptopénz megfeleljen a feltételeknek, 12 hónapos átlagban 500 milliárd dollár feletti piaci kapitalizációval kell rendelkeznie. Ennek jelenleg csak a Bitcoin ( BTC Price BTC Price ) felel meg.

Másrészt a stabilcoinokat teljes mértékben amerikai dollárral vagy más, nagymértékben likvid eszközökkel kell fedezni, és szigorú szabályozási felügyeletnek kell alávetni. Ezek az iránymutatások gyakorlatilag a Bitcoinra és a szigorú követelményeknek megfelelő, kiválasztott stabilcoinokra szűkítik a támogatható befektetések körét.

A jogszabály 67-4-20. szakasza szerint az államnak a privát kulcsokat „kizárólag titkosított környezetben, kizárólag végponttól végpontig titkosított csatornákon keresztül hozzáférhető módon” kell fenntartania, és a privát kulcsokat tartalmazó hardvert „legalább két, földrajzilag szétszórt, speciálisan kijelölt, biztonságos adatközpontban” kell tárolnia.

Utah javaslata más államok hasonló kezdeményezéseit követi, miután Donald Trump elnök támogatta a nemzeti Bitcoin-készlet létrehozását. Wyomingban például olyan jogszabályokat is bevezettek, amelyek célja, hogy a Bitcoin bekerüljön az államilag kezelt befektetésekbe. Hasonlóképpen, Oklahomában is felbukkant egy ilyen javaslat.

Ha elfogadják a törvényjavaslatot, a jogszabály 2025. május 7-én lépne hatályba, így Utah lenne a tizenegyedik amerikai állam, amely ilyen intézkedést hozna.

Érdekelhet még: Miért vonzódunk még mindig az aranyhoz?