Amerikai és svéd hatóságok is szigorúbb fellépést ígérnek a kriptók ellen a brit intézkedések után
Az Egyesült Államok és Svédország szigorú szabályozásokat terveznek törvénybe iktatni a kriptovaluta váltókkal szemben. Állítások szerint az innovatív technológia megbízhatatlan, és nagy veszélyei lehetnek az óvatlan felhasználókra. Az angliai bankok egyes ügyfeleik számára már nem is engedélyezik, hogy kriptotőzsdékre utaljanak.
A Financial Times-nak adott nyilatkozatában Michael Hsu, az USA új megbízott pénzpiaci ellenőre azt követelte az amerikai ügynökségektől, hogy aktívabban vegyenek részt a kriptopiacok szabályozásában. Május 31-én a svéd központi bank vezetője, Stefan Ingves a Bloombergnek számolt be a bitcoin és digitális javak szigorúbb szabályozásának valószínűségéről. Svédország pénzügyminisztere, Asa Lindhagen már dolgozik a valutaváltó platformok szigorításán, és a pénzmosás problémájának felszámolásán más európai országok szabályozóival közösen – állította a Bloomberg.
Kapcsolódó: Potenciális veszélyforrás Svédország számára a bankszektor, bankadót terveznek
Brit bankok, köztük a Starling, Monzo és a Barclays a hírek szerint néhány esetben felfüggesztette a beutalásokat a kriptovaluta váltó oldalak felé a magas számú pénzügyi visszaélés következtében.
Az esetleges pénzügyi bűncselekmények megelőzése érdekében világszerte próbálnak szabályozásokat hozni a kriptovaluta váltók ellen. Kína például megalkotta a totális digitális ellenőrzés irányába tendáló digitális jüanját, illetve szigorú szabályozásokat foganatosított a digitális valutákkal kereskedő cégek ellen. A Biden-adminisztráció értékapír- és tőzsdebizottságának (SEC) új elnöke Gary Gensler szerint szintén szükséges lesz törvényben szabályozni a kriptovaluták oda-vissza váltását.
Joe Biden amerikai elnök az új adórendeletében pedig már számol a kriptovaluták népszerűségével és az adminisztrációja szerint a tőzsdék előbb-utóbb kénytelenek lesznek bevezetni az automatikus jelentéstételt az adóhatóság felé.
Magyarország szintén lépéseket tesznek a kriptovaluta jövedelmek kifehérítésére. Varga Mihály pénzügyminiszter egy múlt hónapban kitett Facebook videóban számolt be arról, hogy 15%-ra csökkentenék a kriptovaluta kereskedés utáni nyereség adókulcsát.