Irán: a Kongresszus az iráni kriptopénz bányászat szabotálásán dolgozik

Saeed Zarandi, az iráni ipari, kereskedelmi és beszállítói minisztérium helyettes államtitkára szerint az Egyesült Államok Kongresszusa azon dolgozik, hogy meggátolja Iránt a bitcoin és altcoin bányászathoz való hozzáférésben, jelentette a helyi hírportál, az Al-Fars.

Zarandi szerint a Kongresszus a kriptopénzekre úgy tekint, mint amikkel kikerülhetőek a szankciók és a pénzmosás és emiatt igyekszik iránt a kriptovaluta bányászattól is eltiltani.

Zarandi azt is hozzátette, hogy a kriptovaluták helyzete Iránban továbbra is kétséges, de a központi bank és a minisztériumok már dolgoznak egy törvénytervezeten, ami legalizálja a használatukat.

2018 decemberben a Szenátus elfogadott egy törvényt, ami az iráni tiltott pénzügyi tevékenységek kriptós finanszírozásának szab gátat, de egyelőre még mindig nem lépett érvénybe.

Január végén az Iráni Központi Bank egy teheráni blokklánc konferencián bejelentette, nemzeti kriptovaluta fejlesztését tervezi. Elméletben a PayMon a venezuelai petróhoz lenne hasonlatos, de egyelőre nincs több rendelkezésre álló információ, hogy hol is tart a fejlesztése.

A bányászathoz meglehetősen ambivalens attitűd fűzi az iráni kormányt. Június végén írtuk, hogy a helyi hatóságok lefoglaltak 1000 bitcoin bányász gépet. Ezt követte a bejelentés miszerint az Energiaügyi Minisztérium visszavágná az áramtarifa támogatást, amit a bányászok, több más iparággal élvez az országban.