Újabb scam token, ne dőlj be neki!

Egy vezető decentralizált blokklánc-biztonsági hálózat, a Forte, néhány napja egy újabb scam projektre hívta fel a közösség figyelmét. A Twitteren megosztott bejegyzésükben a “Sleepdrop” kriptoprojektet kritizálták, melynek több ezren estek áldozatául.

A Forta szerint az átverés lényege, hogy a felhasználók tárcájában egy látszólag legitim szerződésből származó tokenek jelennek meg. Azok a felhasználók, akik nem kerülik el az ilyen légből kapott tokeneket, komoly veszélynek vannak kitéve. A tárcájuk internethez való csatlakoztatásakor ugyanis a felhasználók tudtuk nélkül aláírnak egy tranzakciót, amely látszólag egy decentralizált alkalmazáshoz (dApp) köti őket. Azonban ez a tranzakció valójában a szerződés connect funkcióját hívja meg, ami egy kis mennyiségű ETH átutalását eredményezi.

A Forta, amely elsőként vette észre az átverést, egy Web3 biztonsági megoldás és valós idejű észlelőhálózat, amely a blokkláncon zajló tevékenységeket figyeli. A hálózat független csomópont-üzemeltetők decentralizált hálózatából áll, akik a tranzakciókat és a blokkváltozásokat vizsgálják a potenciális fenyegetések szempontjából.

Ivan Spanier, a Forta Foundation tagja és a Sleepdrop átverés felfedezője a BeInCryptóval beszélt arról, hogy milyen kockázatokat rejt ez az új típusú csalás. Spanier szerint ez egy „egyedülállóan alattomos” átverés.

„A Sleepdrop szerződéssel való interakció szinte minden esetben a natív tokenek lecsapolásával végződik. Fontos, hogy az airdropokat kizárólag ellenőrzött szerződésekből és hivatalos oldalakról igényeljük” – mondta Spanier. Figyelmeztetésként hozzátette: „a felhasználóknak semmilyen körülmények között nem szabad interakcióba lépniük az ilyen airdroppolt tokenekkel, még akkor sem, ha úgy tűnik, hogy azt a hivatalos csapat küldte”.

A kriptotérben folytatott illegális tevékenység a teljes tranzakciós volumen kevesebb mint 1%-át teszi ki

Ez az újfajta támadás csak egy a sok trükk közül, amit a csalók alkalmaznak a kriptopénz ellopására. Azonban fontos megjegyezni, hogy a kriptopénzek terén folytatott illegális tevékenység a teljes tranzakciós volumen kevesebb mint 1%-át teszi ki.

Tehát a folyamatosan megjelenő fenyegetések ellenére, amennyiben minden tőlünk telhetőt megteszünk a csalások elkerülésére – az új projekteket nem rózsaszín szemüvegen keresztül nézzük, hanem a realitás határain belül, privát kulcsainkat biztonságban őrizzük, és nem dőlünk be a (túl) kecsegtetően hangzó reklámszövegeknek – vagyonunkat, eszközeinket és nem utolsó sorban magunkat is biztonságban tudhatjuk.