Újabb magyarázat, hogy miért lassulhat a Bitcoin elfogadottsága

Érdekes véleményt fogalmazott meg tweetjeiben nemrégiben a Fidelity Investments egyik globális igazgatója, Jurrien Timmer. Miközben elismerte, hogy a Bitcoin „exponenciálisan növekvő digitális arany” és potenciális értékmegőrző, Timmer kiemelte a Bitcoin hálózat növekedésének lassulása és az árfolyammozgások közötti eltérést. Hangsúlyozta, hogy a Bitcoin árfolyamát elsősorban a hálózat növekedése határozza meg. Ezt befolyásolja a ritkaság, a monetáris és fiskális politika, valamint a piaci hangulat. A Bitcoin árnövekedése ellenére a hálózat növekedése lelassult.

Ez a dinamika olyan eltérést hozott létre, amely magyarázatot adhat az elfogadás és elterjedés közelmúltbeli lassulására.

A Bitcoin hálózatának bővülése érdekes ciklusok szerint mozog

Timmer a tweetjeiben bemutatta, hogy a Bitcoin és az Ethereum növekedési görbéje hogyan tükrözi a történelmi technológiai fejlődést. Megjegyezte, hogy a Bitcoin hálózata, amelyet a nem nullás címek száma jelent, egy teljesítménygörbét követett, az ár pedig e körül ingadozott. Hozzátette továbbá, hogy ez a fajta ciklus csak a Bitcoinra jellemző. Szerinte ahhoz, hogy új csúcsok legyen elérhetőek, a hálózatnak újra fel kell gyorsulnia. Fel is teszi a kérdést, hogy ezt már majd a fiskális dominancia tézis következő fejezete (azaz a monetáris alárendeltség) fogja-e vezérelni. Az érdekes kérdésekre jöttek is hozzászólások. A veterán kereskedő, Peter Brandt például rámutatott, hogy minden bikapiaci ciklusban csökkenő nyereséget lehet elérni. Brandt szerint ha a minta folytatódik, akkor a jelenlegi lendület a végéhez közeledik. Ki Young Ju, a CryptoQuant láncelemzéssel foglalkozó platform alapítója és vezérigazgatója rámutatott, hogy a Bitcoin forgalmi sebessége 2013 óta a legalacsonyabb ponton van.

Szerinte azonban a sebesség egy napon tetőzni fog, amikor a BTC-t széles körben használják majd fizetésre. Ahogy írtunk is róla, ő rámutatott, hogy a Bitcoin most kevésbé elektronikus pénz, inkább digitális arany, ahol nagybefektetők mindenféle tranzakciók nélkül birtokolnak rengeteg tokent. Ő azt javasolja, hogy az eddigi metrikákkal ellentétben már más mérőszámokat kellene használni az elfogadottság mérésére. Ju nézetei összhangban vannak a Bitcoin-befektetések iránti intézményi érdeklődés szélesebb körű tendenciáival. A kanadai fintech DeFi Technologies például nemrégiben bejelentette, hogy a vállalat céges tartalékába 110 BTC-t vásárolt. Hasonlóképpen, április óta a japán Metaplanet befektetési cég is tartalékeszközként vásárol Bitcoint. Június 11-én a vállalat bejelentette, hogy további 23,35 BTC-t vásárolt a mérlegéhez, így Bitcoin-állománya 141,07 BTC-re emelkedett.