Újabb hír röppent fel, kicsoda a Bitcoin titokzatos feltalálója, aki végig a szemünk előtt lehetett
Egy új elmélet azt sugallja, hogy Satoshi Nakamoto, a Bitcoin titkozatos feltalálója egy 2010-es megabálna – aki mindvégig a szemünk előtt volt. Ha Satoshi áll a 2010-es pénztárcák mögött, akkor valószínűleg a 2009-es pénztárcákat békén fogja hagyni, nehogy felhívja magára a figyelmet.
Új elmélet került elő arról, ki lehet a Bitcoin titokzatos feltalálója
A kutatók új elméletet állítottak fel Satoshi Nakamotóval kapcsolatban – miszerint a Bitcoin titokzatos megalkotója soha nem tűnt el. Sőt! 2019 óta folyamatosan veszi ki a pénzt a korai Bitcoin pénztárcáiból.
Egy november 19-i bejegyzésben a BTCparser Bitcoin-kutató cég azt mondta, hogy rengeteg Bitcoin van a 2010-ben létrehozott pénztárcacímeken. Ezek mindegyike 50 Bitcoint tartalmazott, amelyeket soha nem adták el vagy utalták el a tárcákból. Egészen addig a 2019 novemberi pillanatig, amikor 2010-es megabálna fel nem ébredt.
A BTCparser elmélete azt mondja, hogy valójában Nakamoto birtokolta ezeket a pénztárcákat, és lassan értékesítette Bitcoinjait, miközben szándékosan magára hagyta a 2009-es pénztárcákat, hogy elkerülje a figyelem felkeltését.
„Ez arra késztet minket, hogy azt gondoljuk, a rejtélyes 2010-es megabálna valójában Satoshi lehet” – mondta BTCparser egy november 19-i bejegyzésében. Ennek ellenére ez továbbra is csak elmélet, nem a végső következtetés – tette hozzá BTCparser.
Ha Satoshi áll ezek mögött a 2010-es pénztárcák mögött, az egy olyan alkotóról fest le képet, aki aprólékosan tervezett meg mindent, hogy biztosítsa magánéletét.
„Ha Satoshinak hozzáférése van a 2010-es Bitcoin bányászat kincsesbányához, akkor nem kell hozzányúlni az eredeti 2009-es pénztárcákhoz. Ezeknek a későbbi érméknek a használatával Satoshi elkerülheti, hogy felhívja a figyelmet a rejtekhelyére, megőrizze az anonimitást és csökkentse személyazonosságának felfedésének kockázatát.”
Hogyan adták el a régi Bitcoin tárcákból az érméket?
A régi tárcacímeken szereplő érméket egyetlen P2SH-címre vonták össze. Az ilyen címeket általában gyűjtőcímként használnak, mielőtt több bech32-címre küldenék volna tovább a Bitcoinokat. Ez a ugyanis cím típus alacsony tranzakciós díjakat és a blokkterület hatékony kihasználását kínálja.
Ezekről a címekről 5 millió dollár értékű Bitcoint adtak el először 2019 novemberében. A második és harmadik eladás során 6-8 millió dollárt váltottak át, majd 11-13 millió dollárt 2020 márciusában és októberében. A negyedik eladás egy 176 millió dolláros értékesítés volt 10 nappal ezelőtt, november 15-én.
„A növekvő értékesítési volumen összhangban van a Bitcoin növekvő értékével, ami arra utal, hogy ez a bálna egy stratégia szerint adja el a Bitcoinokat.”
A BTCparser szerint a Coinbase, az a kriptotőzsde, ahol ezeket az érméket letétbe helyezték, valószínűleg többet tud a tranzakciók mögött álló személyről vagy entitásról. Kivéve, ha a bálna közvetítőkön keresztül működik.
Októberben egy vitatott HBO dokumentumfilm azt állította, hogy a cypherpunk Peter Todd találta fel a Bitcoint. Todd cáfolta ezt a következtetést, és a legtöbb iparági szakértő szerint az HBO bizonyítékai meglehetősen gyengék. Nick Szabó, Adam Back és Hal Finney neve is felmerült már Satoshi kilétéhez kötödően. Szabó és Back rendszeresen cáfolja azokat az állításokat, hogy ők lennének Satoshi, akárcsak Finney, aki 2013-ban meghalt. És akkor még nem beszéltünk azokról a csalókról, akik rendszeresen állítják magukról, hogy ők maguk lennének Satoshi.