Úgy érzed, túl sokat dolgozol? Lehet nem véletlenül

Nézd meg más országban mennyit dolgoznak az emberek. A mexikóiak több órát dolgoznak, mint bárki más… a németek nem annyira

Úgy érzed, túl sokat dolgozol? Kíváncsi vagy arra, hogy mennyi ideig dolgoznak az emberek más országokban? Most megmutatjuk országonkénti bontásban mennyit dolgoznak az emberek világszerte.

Átlagos munkaórák száma országonként

Ezen a grafikonon a Visual Capitalist munkatársa, Marcus Lu rangsorolta az OECD-országokat az átlagos munkaórák alapján.

A lista a leghosszabb és legrövidebb ideig dolgozó országok közötti óriási szakadékot: Ez éves szinten 864 óra, ami 36 nap!

Ezek az adatok az egyes országokban foglalkoztatottak átlagos számán alapulnak, ami azt jelenti, hogy a teljes és részmunkaidős munkavállalókat is magában foglalja.

Kulcsfontosságú munkaóra adatok

Valamennyi adat az OECD-től (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) származik, egy olyan nemzetközi szervezettől, amely a gazdasági és társadalmi jólét javítását célzó politikát támogatja. 38 tagállama van, bár ebben az esetben nem mindegyikre vonatkozóan álltak rendelkezésre adatok.

A kontextus kedvéért az óránkénti adatokat a nyolcórás munkanapok számára is átváltották.

A rangsor élén három amerikai ország található: Mexikó, Costa Rica és Chile.

Ennek több oka is lehet, többek között:

  • Gazdasági szerkezet: A munkaerő-intenzív iparágak, mint például a mezőgazdaság, nagy szerepet játszanak gazdaságukban
  • Szociálpolitika: Lehetséges, hogy ezekben az országokban kevésbé kiterjedt szociális biztonság háló van, ami azt jelenti, hogy a munkavállalók többet dolgoznak azért, hogy kompenzálják az állami támogatás hiányát.
  • Alacsonyabb bérek: Az alacsonyabb átlagbérek ezekben az országokban arra késztethetik az embereket, hogy hosszabb ideig dolgozzanak életszínvonaluk javítása érdekében

Magyarország a 14. legtöbbet dolgozó országok közé tartozik az OECD listáján.

A rangsor alsó végén számos európai ország található, különösen a fejlett gazdaságok.

Megjegyzendő, hogy az Európai Unióban (EU) minden munkavállalót évente legalább négy hét fizetett szabadság illeti meg. Ez éles ellentétben áll az Egyesült Államokkal, amely a világ egyetlen fejlett gazdasága, amely nem garantál fizetett szabadságot a munkavállalóknak.

Az egyik fő kiugró érték ebben az adatkészletben Görögország, amely 1897 átlagos éves munkaórával a negyedik helyen végzett. Az ország a gazdasági növekedés fellendítéséért küzd, és a 2009-es adósságválság óta több mint 500 ezren hagyták el az országot.

Nemrég jelentették be, hogy Görögország megengedi bizonyos munkaadóknak, hogy hatnapos munkahetet vezessenek be.