Üdv Kínából: exit scam, állami hack és nagyon drága Valentin-nap
Az állítólagos exit scamtől az állami támogatású hackig és a 6,1 millió dolláros Valentin-napi ajándékokig, üdv Kínában.
EtherDelta botrány
Mint arról már korábban írtunk, a kínai rendőrség megkezdte az EtherDelta decentralizált kriptovaluta tőzsde platformjának kivizsgálását egy állítólagos exit scam miatt. Dovey Wan, a Primitive Ventures befektetési alap partnere, néhány napja egy Twitter bejegyzést tett közzé, amelyben az EtherDelta korábbi tulajdonosa és a kínai vásárlók között létrejött megállapodást is nyilvánosságra hozta.
JUSTIN and ??♀️??♀️??♀️
EtherDelta is involved in a major scam in China, police officially take legal action against it
The actual beneficiaries of EtherDelta are all Chinese after ownership transition in 2017
Highly recommend western media to follow up @coindesk @Cointelegraph pic.twitter.com/eGPm8wor8k
— Dovey "Rug the fiat" Wan (hiring) (@DoveyWan) August 7, 2019
„Az EtherDelta Kínában jelentős csalásban vesz részt, a rendőrség hivatalosan is jogi lépéseket tesz. A 2017-es átvétel után, az EtherDelta tényleges kedvezményezettjei kínaiak. „
Hozzátette, hogy az EDT token dühös befektetői tehettek feljelentést a helyi hatóságoknál, és a kínai rendőrség nem fog a vállalattal kesztyűs kézzel bánni, ha a kriptocsalásba nagy mennyiségű kiskereskedelmi tőkét is bevontak.
Egy súlyos SEC bírság után az alapító Zack Coburn eladta a platformot egy kínai üzletembereket tömörítő csoportnak, akik vélhetően a frissen befolyó tokenkibocsátási pénzzel meg akartak lépni (exit scam).
Államilag szponzorált kriptohackerek?
Egy múlt héten megjelent FireEye Threat Intelligence jelentés szerint az APT41 nevű hackercsoport a kínai kormánnyal együttműködve a kriptoszektorban tevékenykedő céget céloz.
Dovey Wan szerint: „A csoport kriptovalutákat is célzott, ideértve legalább egy olyan esetet, amelyben kapcsolat volt egy kriptovaluta és egy online videojáték platform között. 2018 októberében a csoport kifejlesztette az XMRig monero bányászszoftvert, így demonstrálva kriptók iránti érdeklődésüket.”
A dosszié azt állítja, hogy a csoport kapcsolatban áll a kínai hatóságokkal, hozzátéve, a tevékenységük miatt kezd elmosódni az állami hatalom és a kiberbűnözés közötti választóvonal .
Bitcoin, a tökéletes ajándék Kínában
Végül, szintén Kínában a kriptobálnák BTC-t küldenek egymásnak szeretetük kimutatásának jeleként a helyi Valentin-nap alkalmából. Augusztus 7-e a Qixi vagy Qiqiao fesztiválként elhíresült nap, amely egy ősi mitológiai szerelmes történet napja. Dovey Wan leírása szerint az 520 BTC szimbolikus, mivel az 520 kimondása hasonlít a „szeretlek – 我爱你 – wo3 ai4 ni3” ejtésére.
„A gazdag kínai kriptobálnák hevesen küldözgetik a szeretteiknek ajándékul a szimbolikus 520 $BTC-t.”
Rich Chinese crypto whales today are busy sending the symbolic 520 $BTC to their loved ones as gift ???
the number 5-2-0 is pronounced similar to “I love you” 我爱你 wo3 ai4 ni3 in Chinese
So sweet and so rich ??? pic.twitter.com/ccvkab5fxf
— Dovey "Rug the fiat" Wan (hiring) (@DoveyWan) August 7, 2019
A jelenlegi bitcoin árfolyamon a romantikus gesztusok kedvezményezettjei 5,9 millió dollárral lettek gazdagabbak.