Trump a titkosszolgálatra hárítaná a kriptovaluták problémáját
Trump olyan költségvetést javasolt, amely szerint a titkosszolgálatnak kellene felszámolnia a kriptovalutákkal kapcsolatos bűncselekményeket az Egyesült Államokban.
Donald Trump, amerikai elnök igen aktív Twitter felhasználó. Naponta többször posztol bejegyzéseket a közösségi média hasábjain, amikből már egy jó ideje tudjuk, hogy nem igazán szívleli a bitcoint és a kriptovalutákat. Bár mostanában elég zűrös időszakon megy keresztül az elnök, elég csak az impeachment botrányra gondolni vagy a nemrég kezdődött amerikai előválasztásokra, arra azért szakít időt, hogy a Twitteren írogasson és a kriptovalutákat ekézze. Most viszont úgy néz ki, hogy konkrét lépést is tenni kíván a kriptovalutákkal kapcsolatban. Mivel Trump úgy gondolja, hogy a szabályozatlan kriptoeszközök csak a bűnözőknek kedveznek, ezért konkrét javaslatot tett, a kriptovalutákkal kapcsolatos bűnügyek felkutatására és megakadályozásra.
I am not a fan of Bitcoin and other Cryptocurrencies, which are not money, and whose value is highly volatile and based on thin air. Unregulated Crypto Assets can facilitate unlawful behavior, including drug trade and other illegal activity….
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 12, 2019
Megjelent ugyanis Trump 2021-es költségvetési javaslata. A 4,8 milliárd dolláros büdzsé célja az, hogy a titkosszolgálatot a kincstárhoz csatolja. Mindezt azért, hogy együttesen lépjenek fel a kriptovalutákhoz köthető bűnözés felszámolása érdekében.
A fúzió céljai
A hétfőn kiadott 2021-es költségvetésből kikerült részletek szerint, Trump támogatni akarja a kincstárt a kriptobűnözés elleni küzdelemben. Tervei szerint a titkosszolgálat ehhez fog segítséget nyújtani. Feladata nem lesz más, mint megállítani a terrorizmus kriptovalutákkal történő finanszírozását, az emberi jogokkal való visszaélését és minden olyan pénzügyi bűncselekményt, aminek köze lehet a bitcoinhoz és más kriptovalutákhoz.
A jelentés kimondja azt, hogy „A technológiai fejlődés az elmúlt évtizedekben, mint például a kriptovaluták és a nemzetközi pénzügyi piac egyre növekvő összekapcsolódása, összetettebb bűnszervezeteket hoztak létre. Ezen kívül erősebb kapcsolatokat tártak fel a pénzügyi és az elektronikus bűncselekmények, illetve a terroristák és a rossz állami szereplők finanszírozása között. ”
„A költségvetés törvényjavaslatot tesz arra vonatkozóan, hogy az Egyesült Államok Titkosszolgálata visszakerüljön a Kincstárhoz. Ezek után pedig arra törekszik az állam, hogy növelje a bűncselekmények kivizsgálása során a hatékonyságot.”
Ez az átrendeződés a titkosszolgálat korábbi formájának visszatérését jelzi. Először 1865-ben tartozott a kincstárhoz. Akkor feladata az volt, hogy amerikai dollár hamisítását megakadályozza. Most viszont egy sokkal összetettebb ügyben fog együttműködni a titkosszolgálat és a kincstár.