A Tron alapítója milliárd dollárokat juttatna a Bitcoin hálózatára
A kriptovaluták iparága rendkívül fiatal, ugyanakkor ciklusról ciklusra jelennek meg az újabb narratívák, melyek igyekeznek leuralni a piacot, ezek közé tartozik az NFT-őrület, a DeFi-nyár vagy éppen az AI-lufi is. A kriptoszféra egyik legmegosztóbb alakja, Justin Sun legutóbbi X-bejegyzésében arra utalt, hogy egy Bitcoin második rétegű skálázási megoldáson dolgozik, hogy az általa irányított tokeneket összefonja a világ legnagyobb kriptovaluta hálózatával.
Justin Sun integrációs terve
2024 februárjában Sun bejegyzésében arról beszélt, hogy egy Bitcoin Layer 2 megoldáson dolgoznak, amely azért rendkívül furcsa, mert a Bitcoin BTC Price az egyetlen igazi és „tiszta” blokklánc. Az újabb és újabb partnerkapcsolatairól híres Sun terve, hogy „csomagolt” – vagyis „wrapped” – formában juttasson többek között USDT stabilcoint a Bitcoin hálózatába.
Ez az integráció nemcsak közvetlenül összekapcsolja a TRON-t a Bitcoinnal, hanem megkönnyíti a hozzáférést több mint 55 milliárd dollár értékhez a Bitcoin-hálózaton, ezáltal pénzügyi vitalitást juttat a Bitcoinba
mondta Sun.
A DeFi Llama adatai alapján a Tron hálózatán 9,65 milliárd dollárnyi zárolt érték (TVL) található, mellyel a második legnagyobb lánc az Ethereum után. Jelen állapotok szerint a Tron 53 milliárd dollárnyi stabilcoin-kapitalizációval rendelkezik, mely a Tron szóvivője szerint „csomagolt” formában jutna be a Bitcoin blokkláncba. A Tron fejlesztőcsapata szerint az integráció valószínűleg új felhasználókat vonzana be a Bitcoin ökoszisztémájába, és kiterjesztené azt többek között a decentralizált pénzügyek funkcióira.
A Circle lemondott a Tron hálózatáról
Többek között azért is vált esedékessé Sun számára, hogy fellendítse a hálózatát, mivel az USDC – mely a második legnagyobb stabilcoin a maga 32,2 milliárd dolláros piaci kapitalizációjával – mögött álló Circle felhagyott a Tron hálózaton történő minteléssel. A Tron szóvivője erre csupán annyit reagált, hogy a Bitcoin funkcionalitásának és skálázhatóságának bővítése iránti közösségi érdeklődés megugrása miatt döntöttek a Layer 2-es megoldás kidolgozása mellett.
A Bitcoin hálózaton történő decentralizált applikációk fejlesztése a Tron előrejelzései szerint jelentősen javíthatnák a Bitcoin árfolyamának dinamikáját is, mivel a díjak Bitcoin-ban kerülnének meghatározásra.
Nemcsak a Tron „piszkolja” be a Bitcoin hálózatát
2023 nyarának legnagyobb szenzációjaként szolgált a Bitcoin Ordinals és a BRC-20 tokenek megjelenése, melyek az NFT-szerű narratívát át akarták ültetni a legnagyobb blokkláncra. Az eredetileg a hagyományos pénzügyi rendszer lebontására irányuló Bitcoin ezáltal olyan NFT kollekciókkal gazdagodott, mint a Runestone, a Bitcoin Puppets vagy a Bitcoin Rocks, melyek a DappRadar adatai alapján forgalomban uralják a piacot. Érdekes gondolat, hogy a kriptopiac forró narratíváit egy olyan blokkláncra kívánják átültetni, mely kizárólag a peer-to-peer tranzakciók megvalósítására irányul, ugyanakkor a kezdeti spekulációs felfutás nem biztos, hogy a jövőben is meg fogja állni a helyét.
A Tron ezt a jelenlegi tervével úgy tetézi, hogy egy Tron DAO-n már bevált, felhasználóbarát tárcát és eszközkészletet is integrálni szeretne pont a Bitcoin-alapú Ordinals és BRC-20 tokenek támogatása miatt. A CoinShares kriptovaluta befektetési cég 2024 januárjában azt jósolta, hogy 2024-ben megjelenhet a Bitcoin-alapú stabilcoin is, mely felveheti a versenyt az iparág más stabilcoinjainak sebességével és költségével. A Liquid-based Tether (L-USDT) azon kevés amerikai dollárban denominált stabilcoinok egyike, melyek jelenleg a Bitcoin második rétegű hálózatán keringenek.