Tokenizáció a pénzügyi piacokon: a Bundesbank is részt vesz a szingapúri Project Guardian-ben

A Deutsche Bundesbank, Németország központi bankja, hosszú távú célja egy olyan innovatív pénzügyi környezet kialakítása, amely megfelel a digitális gazdaság elvárásainak, ugyanakkor biztosítja a piaci stabilitást és a felhasználók védelmét is.

Ennek érdekében csatlakozott a Bundesbank a Szingapúri Monetáris Hatóság (MAS) kezdeményezéséhez, a Projekt Guardian-hez. A program célja biztonságos és szabályozott környezetben ösztönözni a digitális eszközök piacának a fejlődését.

A Bundesbank és a Project Guardian

A MAS által indított projekt 2022 májusában vette kezdetét. A Project Guardian egy globális kezdeményezés, melyben politikai döntéshozók, pénzintézetek és iparági vezetők vesznek részt, hogy megvizsgálják az eszköztokenizációs lehetőségeket. Ez lehetővé teszi, hogy olyan hagyományos befektetési eszközök, mint az ingatlanok, az árucikkek vagy a művészeti alkotások, egy gyorsabb, hatékonyabb, likvidebb környezetben is kereskedhetők legyenek.

A Deutsche Bundesbank pénteken jelentette be, hogy csatlakozik ehhez a projekthez, hogy hozzájárulhasson a határokon átnyúló pénzpiaci tokenizáció feltárásához. A Project Guardian olyan keretrendszerek fejlesztésére összpontosít, amik integrálják az elosztott főkönyvi technológiákat (DLT), ezzel növelve a működési hatékonyságot és a piaci likviditást.

A tokenizált ökoszisztémák szabványosítása és fejlesztése elsősorban az Asset & Wealth Management munkafolyamatra fog összpontosítani. Az európai központi bank ezen a területen segíthet egymással együttműködésre képes blokklánc-platformokat fejleszteni a tokenizált alapok kezelésére.

Az együttműködésről Burkhard Balz, a Bundesbank igazgatósági tagja, így nyilatkozott:

„A MAS intenzíven dolgozik egy olyan innovatív folyamaton, mellyel már találkozhattunk Európában is. A DLT-k és a blokkláncok hasznosítása a pénzügyi szektorban új megközelítést adhat a pénzügyi eszközkezelésnek.”

Együttműködés a közös jövőért

A projektben olyan neves iparági szereplők vesznek részt, mint az UBS Asset Management, a Swift vagy a Chainlink orákulum-platform. A kísérleti programban elért eredmények arra engednek következtetni, hogy a tokenizált alapok előfizetései és visszaváltásai sikeresen lezajlottak a Swift hálózatán keresztül.

A manuális folyamatok csökkentése és a valós idejű adathozzáférés a tokenizált befektetések egyértelmű előnyei. A Bundesbank szerepe az ilyen alapok közötti kommunikáció fejlesztésére irányul. A központi bank emellett olyan kihívások kezelésével foglalkozhat, mint a blokklánc-technológiák gyakorlati alkalmazásainak a finomítása.

A partnerségről a MAS vezérigazgató-helyettese, Leong Sing Chiong, így nyilatkozott:

„A Bundesbank szakértelme felbecsülhetetlen értékkel bír. A pénzügyi piacok likviditásának és hatékonyságának a növelésében az eszköztokenizáció az egyértelmű előrelépés, melyben a partnerség egy új szintet jelent.”

A partnerség előrehaladtával a kísérleti programok során olyan globális szabványokat hozhatnak létre a tokenizált eszközkezelésben, melyek áthidalják a regionális különbségeket és összehangolják a szabályozási gyakorlatokat. A kezdeményezés hosszú távon egy életképes ökoszisztéma kiépítésére irányul, melyben a digitális eszközök tovább növelik a piaci hatékonyságot és elősegítik a blokkláncok használatát a globális pénzügyekben.

Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!

  • Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
  • Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
  • 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
  • In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
  • A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés

Érdekel

Értékelés

logo