Több mutató szerint is érdemes lehet bitcoint vásárolni

Kifejezetten volatilis napokon vagyunk túl a kriptovaluta-piacon. Mikor már azt hittük, hogy a digitális eszközök visszaálltak a növekedési pályájukra, a kiújult japán carry trade, valamint az eszkalálódó orosz-ukrán háborús helyzet, visszavetették a pénzpiacok növekedését. Mindeközben az S&P 500 tőzsdeindex öt egymást követő negyedév után zárt újra veszteséges negyedévet, a bizonytalanság azonban új lehetőségeket teremthet.

Bár a vezető kriptovaluta nem találja felfelé az irányt, négy kulcsfontosságú mutató azt jelzi, hogy a befektetői bizalom ennek ellenére erősödik. Ezek a mutatók összefüggésben vannak az arany történelmi csúcsával, a bányászati teljesítménnyel, valamint a központosított tőzsdéken tárolt készletekkel.

Erősödésnek indulhat a bitcoin

Cikkünk írásakor újra 85 000 dollár felett kereskedik a bitcoin BTC Price BTC Price (BTC) árfolyama annak ellenére, hogy egyheti grafikonon továbbra is 3%-os értékvesztést produkált a vezető digitális eszköz. Az elmúlt 24 órában látott 2%-os erősödés hátterében többek között a bálnák felhalmozása, valamint az enyhülő kereskedelmi háborús félelmek állnak.

A Yahoo News közlése szerint a Goldman Sachs stratégái másodszor is csökkentették az S&P 500 éves célárfolyamát, másodjára 5700-ra. Mindeközben a Barclays elemzői továbbra is fenntartják az 5900 pontos szintet, amely 10%-os csökkenést jelent a korábbi 6600 pontos célárfolyamhoz képest.

Az amerikai dollár gyengülése pedig pont azt eredményezné, hogy ezekbe a kockázatos eszközökbe kellene, hogy áramoljon a befektetői tőke. Cikkünk írásakor a DXY (US Dollar Index) 104,10 ponton található. Ez jelentős visszaesés az év elején látott 110-hez képest. Az S&P 500 a keddi nyitást követően 5635 ponton található.

Bikás indikátorok a második negyedévben

A BTC erejét áprilistól kezdve többek között az arany történelmi csúcsa alapozhatja meg. A világ legértékesebb eszköze jelenleg történelmi csúcson, unciánként 3120 dolláron található. Az arannyal mért korreláció szerint hamarosan növekedésnek indulhat a „digitális arany” is.

Mindeközben a bányászok hashrátája március 28-án új csúcsot ért el 856,2 millió terahash/másodperces szinten. Ez jelentős növekedésnek mondható a februárban mért 798,8 millió th/s szinthez képest. A mutató növekedéséből arra következtethetünk, hogy a január közepe óta tartó korrekció ellenére nincs jele a bányászok pánikszerű eladásának. A MARA Holdings közlése szerint éppen ellenkező helyzet áll fenn. A vállalat tájékoztatója szerint akár kétmilliárd dollár értékű részvényt is eladásra kínálhatnak, hogy ebből bővítsék bitcoin-készleteiket.

Szintén a bikák számításait támasztja alá a Glassnode közleménye. Az analitikai portál szerint a központosított kriptovaluta-tőzsdéken hat éve nem láttak ilyen alacsony mennyiségű bitcoin-készleteket. Március 30-án mindössze 2,64 millió BTC-vel rendelkeztek a tőzsdék, a befektetők pedig mára már hajlamosabbak lettek tartani az eszközöket korrekció idején, mintsem eladják azokat.

Ismét emelkedik az intézményi beáramlás

A 2024 januárjában jóváhagyott azonnali Bitcoin ETF-ek két hét masszív kiáramlás után március 14 és március 27 között végig pozitív nettó beáramlást produkáltak. A beáramlás mértéke meghaladta az egymilliárd dollárt, azonban március utolsó két kereskedési napján ismét 150 millió dollár értékben áramlott ki a tőke az eszközből.

A befektetők továbbra is magabiztosak. A rekordmagas bányászati hashráta, a vállalati elfogadás és a hat éve alacsony árfolyamtartalékok hosszú távú növekedést indikálhatnak. Érdemes óvatosan közeledni azonban a befektetéshez, mivel a Trump-vámok és az eszkalálódó infláció könnyedén pánikeladáshoz vezethet.