Téves riasztás a Windows 11 frissítésben: Nem szűnik meg a támogatás

A legújabb Windows 11 23H2 frissítés zavart kelt a támogatás lejártáról szóló figyelmeztetéssel.

A napokban jelent meg a Windows 11 23H2 verzióhoz tartozó legújabb kötelező biztonsági javítás, a KB5046633 frissítés. Azonban a frissítést telepítő felhasználók furcsa üzenetre lettek figyelmesek, amely azóta folyamatosan megjelenik.

Úgy tűnik, a Windows Update szolgáltatás a Windows 11 23H2 verzió támogatásának végét jelzi, és arra kéri a felhasználókat, hogy töltsenek le egy újabb Windows-verziót a naprakészség érdekében. Ez éppoly zavaros, mint amilyennek hangzik.

A Windows 11 23H2 támogatása megszűnik?

Ez a hír érthetően meglepő, hiszen a Windows 11 23H2 verzió várhatóan 2025. november 11-ig támogatott marad – mind biztonsági, mind funkciófrissítésekkel. (Hivatalos megerősítés ezen az oldalon található.)

A Microsoft ügyfélszolgálatának egy képviselője megerősítette a Windows Latest számára, hogy ez az üzenet valóban egy hibának köszönhető: „Ez csak egy jelentési hiba a részünkről.” Az ügy kivizsgálása már folyamatban van, és várhatóan egy héten belül egy szerveroldali frissítéssel javítják.

A támogatás állítólagos lejáratáról szóló figyelmeztetés mellett a felhasználóknak frissítés lehetőségét is felkínálja a rendszer, ami azért érdekes, mert a KB5046633 frissítés már eleve a legújabb verzió.

Mit tehetsz, ha érintett vagy?

Ha látod ezt a figyelmeztetést, érdemes kijelentkezni, majd újraindítani a rendszert. Egyébként várhatod a szerveroldali javítást, amely megoldja a problémát, és az üzenet eltűnik. Egyelőre nem világos, hogy ez a téves üzenet hogyan jelenhetett meg.

Fontos megjegyezni, hogy valóban volt egy támogatás lejáratáról szóló üzenet október elején, de az a Windows 11 22H2 verzióra vonatkozott. Ha még mindig a 22H2 verziót használod, érdemes újabb verzióra váltanod, mivel már nem kapsz biztonsági és funkciófrissítéseket.

Nem ez az első ilyen eset

A Windows Update már korábban is okozott zavart a felhasználók körében téves figyelmeztetésekkel. Például a Windows 10 esetében egyes eszközöket hibásan minősítette inkompatibilisnek, vagy a TPM-követelményekkel kapcsolatos téves riasztások jelentek meg a Windows 11 megjelenésekor. Az ilyen hibák rendszerint a kommunikáció vagy a kompatibilitási ellenőrzések során keletkeznek, és a Microsoft gyakran gyors javításokat ígér, ahogy most is.