A MicroStrategy alapítója magabiztosabb, mint valaha: Így látja a bitcoin jövőjét

A MicroStrategy alapítója, Michael Saylor magabiztosan kijelentette, hogy a bitcoin nem fog visszatérni a 60 ezer dolláros szintre, és szerinte a kriptovaluta árfolyama a közeljövőben csak emelkedni fog.

A CNBC-nek adott interjúban Saylor azt is elárulta, hogy egy 100 ezer dolláros bitcoin-árfolyamot ünneplő partit tervez.

Bizakodás az árfolyam emelkedése iránt

Michael Saylor szerint a bitcoin jelenlegi szintjéről – 89177 dollár írásunk idejében – már nem valószínű, hogy jelentős visszaesés következik. „Nem hiszem, hogy a bitcoin árfolyama visszaesne 60 ezer dollárra, és azt sem tartom valószínűnek, hogy 30 ezer dollár alá csökkenne. Véleményem szerint innen már csak felfelé vezet az út” – mondta.

Kapcsolódó tartalom: Trump megválasztását követően először zárt pirosban a bitcoin és a kriptopiac

Hozzátette, hogy Donald Trump választási győzelme „egyértelműen rendezte a kriptovaluták jövőjét az Egyesült Államokban”, és nem látja, hogy a közeljövőben bármilyen fenyegetés érhetné a piacot.

A 100 ezer dolláros árfolyam küszöbén

Saylor annyira magabiztos, hogy már a 100 ezer dolláros bitcoin-árfolyam megünneplésére készül: „Tervezem a 100 ezer dolláros partit. Valószínűleg szilveszterkor nálam lesz, és meglepődnék, ha november vagy december végéig nem érnénk el ezt a szintet.”

Más elemzők is osztják az optimizmusát. Keith Alan, a Material Indicators társalapítója szerint akár már november 28-ra elérhető a 100 ezer dolláros ár. Ugyanakkor néhány szakértő óvatosságra int. Ki Young Ju, a CryptoQuant vezérigazgatója arra figyelmeztetett, hogy a túlfűtött határidős piacok miatt a bitcoin árfolyama év végére akár 59 ezer dollár alá is csökkenhet.

A kriptoipar jövője: Új szabályozási irányvonalak

Saylor hangsúlyozta, hogy az új kormányzat pozitív hozzáállása a bitcoinhoz és a digitális eszközökhöz jelentős hatással lehet az iparágra. Úgy véli, hogy a Trump-adminisztráció alatt több barátságos szabályozás várható, ami véget vethet a „kriptovaluták elleni háborúnak”, és egyértelmű keretet adhat a digitális eszközök piacának.

Egy ilyen szabályozási környezet lehetőséget teremt a pénzügyi intézmények számára, hogy magabiztosabban lépjenek be a piacra, míg az innováció előtt álló akadályok csökkennek.

Az USA stratégiai bitcoin-tartaléka: A 21. század legnagyobb üzlete?

Saylor a Cantor Crypto, Digital Assets & AI Infrastructure konferencián a bitcoin stratégiai tartalékának felhalmozásáról szóló törvényjavaslatot a „21. század legnagyobb üzletének” nevezte.

A törvényjavaslat célja, hogy az Egyesült Államok kormánya 1 millió bitcoint halmozzon fel az elkövetkező öt évben, amely a teljes kínálat körülbelül 5%-át tenné ki. Saylor szerint ez a jelenlegi formájában 16 billió dolláros hasznot jelentene az országnak 21 év alatt, és ha megdupláznák az ambíciókat, ez az összeg akár 30 billió dollárra is emelkedhetne.

Szkepticizmus és kihívások

Mike Novogratz, a Galaxy Digital alapítója szerint csekély annak az esélye, hogy Trump a gyakorlatban is végrehajtja a stratégiai bitcoin-tartalék felhalmozására vonatkozó tervét. Novogratz úgy véli, bár az ötlet ambiciózus, a megvalósítás számos gyakorlati és politikai akadályba ütközhet.

Ennek ellenére a kriptovaluták szempontjából pozitív szabályozási környezet kialakulása, valamint az új kormányzat kriptobarát hozzáállása jelentős lendületet adhat az iparágnak. Ezek a tényezők optimizmusra adnak okot a piac szereplőinek, akik hosszú távon a kriptoeszközök elterjedésének felgyorsulására számítanak.