Salvador megnyitja első bitcoin bányászpool-ját

Salvador ambiciózus, megújuló energián alapuló bitcoin bányászati projektje, a Volcano Energy partnerségre lépett a Luxorral, és ezzel hivatalosan is elindította első bányászpool-ját. A Volcano Energy és a Luxor Technology társulása Lava Pool néven fut.

A Bitcoinban nagy potenciált látó ország 1 milliárd dolláros projektjének célkitűzése, hogy megújuló forrásokból villamos energiát állítson elő Salvadorban, amellyel fedezni tudja az ország jövőbeli Bitcoin-bányászati műveleteinek energiaszükségleteit.

A Bitcoin bányászatához szükséges szoftverek és szolgáltatások tekintetében a Volcano Energy a Luxor tapasztalatára támaszkodik, a piaci volatilitás mérsékléséhez pedig a Luxorhoz tartozó Hashrate Forward Marketplace-t hívja segítségül, amely a jelentősebb bitcoin bányászok számára már jól ismert automatizált kockázatkezelési stratégiákat biztosítja.

Gerson Martinez, a Volcano Energy stratégiai vezetője nyilatkozatában kiemelte Salvador arra irányuló folyamatos erőfeszítéseit, hogy kamatoztassa a bitcoin elfogadásának köszönhetően kialakult úttörő státuszát:

„Jövőképünk egy vertikálisan integrált energetikai és bitcoin bányászati vállalat létrehozása, amely értéket teremt a befektetők és minden salvadori polgár számára egyaránt.”

A Luxor vezérigazgatója, Ethan Vera elmondta, hogy a Volcano Energy létrehozása és a bitcoin bányászat helyi beindítása előmozdítja a bitcoin földrajzi decentralizációjának szellemiségét.

A bejelentésben az is megemlítésre kerül, hogy a bőséges megújuló energiaforrásokkal rendelkező országok fel tudják használni a bitcoin bányászatát az új energiaprojektjeik gazdaságosságának javítására. A bányászati műveletek „rugalmas első és utolsó vásárlóként” szolgálhatnak az energiatermelők számára, ezáltal alternatív bevételi forrást jelenthetnek.

Mivel a köz- és magánszféra együttműködéséről van szó, a bányászpool a tevékenységből származó nettó bevétel 23%-ával járul hozzá Salvador kincstárához. A bányászatból származó nyereséget beforgatják az energiagazdálkodás és az infrastruktúra fejlesztésébe, ezzel ösztönözve a közép-amerikai nemzet gazdasági és technológiai növekedését.

A Volcano Energy projekt első szakaszában egy 241 megawattos (MW) megújuló energiapark megépítését valósítják meg Metapánban, amely 169 MW napenergiát és 72 MW szélenergiát foglal magában. A projekt hosszú távú célja az ország bőséges geotermikus energiájának kiaknázása.