Saját kriptotárcát indított a Robinhood
Tegnap a Robinhood bejelentette, hogy elindítja a saját Bitcoin és kriptovaluta tárcáját.
A Robinhood Bitcoin tárca szolgáltatást indít
A Robinhood Bitcoin tárca (Robinhood Wallet) egy új alkalmazás a kriptovaluták őrzésére. Ez egy teljesen külön alkalmazás a Robinhood apptól, és azért lett leválasztva a központi kereskedési platformról, hogy lehetővé tegye a tokenek önálló őrzését. Ez ugyanis egy nem-letéti tárca, azaz te magad birtoklod a privát kulcsod, így a Bitcoinjaidat is.
Az új Robinhood kriptotárca célja, hogy átjárót biztosítson a web3 világába, teljes tulajdonjogot és kizárólagos ellenőrzést kínálva a felhasználóknak kriptovalutáik felett. A kezdeményezés célja, hogy segítse a vállalat küldetését. Azaz, hogy a felhasználók a Robinhoodot válasszák a kriptovaluták használatához, amihez a cég a legmegbízhatóbb és legegyszerűbb módot kívánja biztosítani.
Valójában a Robinhood Wallet már tavaly megjelent, de nem volt mindenki számára elérhető. Tegnaptól azonban elérhetővé tették az összes jogosult Android felhasználó számára világszerte.
Robinhood Wallet az Android Play Storeban
Az elmúlt hónapokban már több százezer alkalommal töltötték le a Robinhood Bitcoin tárcát több, mint 140 országban. Valójában tehát az Android áruházban való megjelenés csak egy újabb lépés a vállalat azon küldetése felé, hogy mindenki számára demokratizálja a pénzügyeket.
A Robinhood Wallet tárolja a felhasználók privát kulcsait. AZ őrzés mellett természetesen küldeni és fogadni is lehet a kriptovalutákat: a Bitcoin BTC Price , Ethereum BTC Price , Dogecoin, Arbitrum, Polygon, Optimism és Base hálózatain. Az utolsó négy az Ethereum 2. rétegű megoldása.
Az applikáció lehetővé teszi a kriptovaluták közvetlen cseréjét is, de ez csak az Ethereum, Polygon és Arbitrum hálózatokon érhető el, köszönhetően a 0x API-nak és a LI.FI-nek.
Ezenkívül természetesen van hozzáférés a Robinhood kereskedési fiókjához is. A kapcsolat pedig lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy közvetlenül a Robinhood alkalmazás egyenlegéből finanszírozzák portfóliójukat.
Robinhood és a kriptovilág
A Robinhood Markets a kaliforniai Menlo Parkban található amerikai vállalat, amelyhez tartozik a Robinhood alkalmazás.
Ez a már lassan 10 éves alkalmazás, amelyet 2014-ben indítottak el, lehetővé teszi a hagyományos piacokon történő kereskedést. Egyszerűen, jutalékok nélkül. 2018-ban adták hozzá a platformhoz a kriptovaluta kereskedést is, ami továbbra is jutalék nélkül érhető el a tőzsdéken.
Kezdetben csak Bitcoinban és Ethereumban lehetett kriptót tartani és csak kaliforniai, massachusettsi, missouri és montanai felhasználóknak kínált kriptokereskedést a platform. Ezután érkezett Hawaii és Nevada kivételével az Egyesült Államok összes többi állama.
Később megjelent a Dogecoin, a Bitcoin Cash, az Ethereum Classic és a Litecoin LTC Price , majd az újabb altcoinok közül a Shiba Inu, a Solana SOL Price , a Compound, a Chainlink és a Polygon is.
Technikailag a Robinhood az amerikai FINRA által szabályozott és a SEC-nél regisztrált bróker, mára már közel 11 millió ügyfele van. Platformjukon a legtöbb kereskedési volumen részvényekhez és ETF-ekhez kapcsolódik.
Nem-letéti kriptotárcák
Az igazán fontos dolog az új alkalmazásban az a tény, hogy nem nyújt letétkezelési szolgáltatást.
Hagyományos alkalmazásuk a klasszikus eszközökkel, mint például részvényekkel és ETF-ekkel való kereskedést csak letéti szolgáltatásként lehet igénybe venni. Ekkor a részvényeket közvetlenül a felhasználók nem tarthatják elektronikus formában.
Ezzel szemben az egyik fő különbség a kriptovaluták és a letétkezelés között éppen az a lehetőség, hogy a felhasználó teljes mértékben birtokolhatja és ellenőrizheti tokenjeit. Ez a magyarázata annak, hogy a Robinhood miért érezte úgy, hogy a márkájával együtt piacra kell dobni egy kriptotárcát, mivel az eredeti alkalmazásukban nem volt lehetséges a felhasználók számára, hogy hozzáférjenek a privát kulcsaikhoz.
A saját letéti őrzés fő előnye, hogy nem számít, mi történik a pénztárcával vagy az azt létrehozó személlyel, a blokkláncon lévő tokenhez való hozzáférés mindig visszaállítható a privát kulcsok vagy a helyreállító jelszavak segítségével. A fontos az, hogy ezeket az adatokat biztonságban tartsuk, mert bárki, aki kézhez kapja őket, birtokba veheti a blokkláncon lévő pénzeszközöket.
Azaz jelen esetben például, ha a Robinhood csődbe menne, vagy ha a tárcája leállna, a pénzeszközök továbbra is elérhetőek maradnak ugyanazokkal a privát kulcsokkal és visszaállíthatóak másik kriptotárcákba.