Robog az Ethereum szekere, az ára mégsem emelkedik

A Blockfyre német kriptovaluta elemző vállalat legfrissebb kutatása szerint az ether ára nem emelkedett, hiába döntött rekordot négy kulcsfontosságú mutatója is az Ethereum hálózatnak. 

A kriptokutató kedden közzétett egy elemzést, amelyben az Ethereum ökoszisztéma négy kulcsfontosságú mutatójának fejlődését mutatta be. Ezek a mutatók a fejlesztői aktivitás, a gas használati díj, bányászmérlegek és a befektetett dollár átlagára. A megvizsgált mutatók alapján lejött, hogy a pozitív tendencia ellenére az Ethereum mostanság igencsak alul értékelt és már ideje lenne komoly áremelkedést produkálnia.

A Blockfyre Németországban bejegyzett digitális eszközbefektetések piackutatásával foglalkozó cég. Legújabb elemzésükhöz a Santiment kriptopiaci indexoldal adatait használták.

A Blockfyre kiemelte, hogy a gas használati díj jelzi a leginkább az Ethereum hálózat egyre nagyobb népszerűségét. Az elmúlt években rengeteg friss felhasználó jelent meg a hálózaton aminek következménye, hogy például 2020. május 23-án 61,67 millió dolláros rekordot döntött meg a gas használati díj a hálózaton. A gas égetésére akkor kerül sor, amikor a felhasználók az Ethereum dappjain tranzakciókat hajtanak végre. Például, amikor NFT játékokat játszanak, vagy decentralizált tőzsdéken kereskednek. A magasabb gas használat több dapp felhasználót vagy pedig a már meglévő felhasználók között nagyobb használatot jelent. Bármelyik is igaz a kettő közül, mindenképp jó hatással lehet hosszú távon az ETH árára.

Másik három mutató is a csúcson jár

Az Ethereumba befektetett dollár árfolyamszintje és a bányászok ETH egyenlege szintén új csúcsot döntött meg a 2018 év eleji drámai árrobbanás óta. A Blockfyre szerint a bányász egyenlegek 2018 év eleje óta több mint duplájára emelkedtek.

Nagyon érdekes, hogy mind a bányászok, mind pedig a befektetők megtartották a kriptovalutájukat a 2018-as buborék után. Úgy tűnik, hogy a többség egyetért azzal, hogy ezen az áron nem éri meg az ETH-t eladni”, nyilatkozta a Blockfyre társalapítója, Simon Dedic. Dedic úgy véli, hogy a 2018-as felfutás utáni árcsökkenés annak tudható be, hogy nagy mennyiségű ether-t értékesítettek azért, hogy tőkét biztosítsanak dollárban a projekt számára.

A fejlesztői tevékenység továbbra is igen erős ami azt jelzi, hogy a termékfejlesztés folyamatos, függetlenül az ETH napi árától. A DeFi termékek, mint például az Uniswap és a Balancer is kiemelkedő példák arra, hogy az Ethereum fejlesztői új funkciókat hoznak létre és valódi értéket teremtenek az Ethereum hálózata számára.  Dedic azt is hozzátette, hogy „ha az Ethereum 2.0 sikeresen elindul, a DeFi piac továbbra is növekedni fog és zárolni fogják az ETH-eket, akkor az nagyon kedvező katalizátor lehet, amely ismét kilőheti az árat.”