Robert Kiyosaki szerint a BlackRock szándékosan nyomja le a bitcoin árfolyamát
2024-ben jelentős átalakuláson ment keresztül a kriptovaluta-piac. Az intézményi befektetők tömeges megjelenése az azonnali Bitcoin ETF-ek kapcsán ugyan egyértelműen pozitív ármozgásokhoz vezettek az elmúlt 12 hónapban, azonban ekkora hatalmat adni a profitorientált vagyonkezelők kezébe rosszul is végződhet.
Robert Kiyosaki szerint a BlackRock szándékosan nyomja le a bitcoin (BTC) árfolyamát. Az író-üzletember szerint egyértelműen manipulálni kívánja az eszköz árát a világ legnagyobb vagyonkezelője, hogy további készleteket tudjanak felhalmozni riválisaival együtt.
Jelentős készleteket értékesített a BlackRock
A januárban jóváhagyott azonnali Bitcoin ETF-ek szűk 12 hónapos élettartamuk alatt 35,6 milliárd dolláros nettó beáramlást produkáltak úgy, hogy a Grayscale több mint 21 milliárd dollár értékben értékesítette GBTC-jét. A legnagyobb beáramlás természetesen a BlackRock IBIT-jéhez fűződik. A világ vezető vagyonkezelője 37,3 milliárd dollárban értékesítette termékét, azonban az elmúlt hetekben érdekes fordulatot vett a vagyonkezelő hozzáállása a bitcoinhoz (BTC).
A világ vezető vagyonkezelője a legfrissebb információk szerint 551 ezernél is több BTC-vel rendelkezik, Robert Kiyosaki szerint azonban jelenleg manipulálja a vállalat az eszköz árfolyamát. Az író-üzletember szerint erre azért van szüksége Larry Fink-éknek, hogy minél több bitcoint tudjanak felhalmozni a százezer dolláros árfolyam alatt.
A „Gazdag papa szegény papa” című sikerkönyv szerzője szerint nem szabad bízni a BlackRockban és riválisaiban, a bitcoint pedig érdemes inkább a saját tárcákban tárolni, mintsem a tőzsdén kereskedett alapokban. Kiyosaki konkrétan kimondta, hogy a BlackRock direkt nyomja le a vezető kriptovaluta árfolyamát, hogy nyomott áron még többet tudjon belőle vásárolni.
Kiáramlás a bitcoin ETF-ből
Noha az elmúlt 12 hónap teljesítményét látva nehéz lenne Kiyosaki állításait alátámasztani, kétségtelen, hogy a 108 000 dolláros bitcoin BTC Price (BTC) történelmi csúcs óta számos vagyonkezelő döntött az értékesítés mellett. A piac csökkenő dinamikáját egyértelműen Jerome Powell jövőre vonatkozó pesszimista előrejelzései adták, azonban a BlackRock, a Fidelity, a Bitwise és az ARK értékesítése ezt követően nem feltétlen lett volna törvényszerű.
Az elmúlt hat kereskedési napból ötször is nettó kiáramlást láthattunk, a kumulált nettó kiáramlás pedig elérte az 1,3 milliárd dollárt. Az egyetlen pozitív napot december 26-án láthattuk, ekkor 475 millió dolláros nettó beáramlást értek el az eszközök, köszönhetően a Fidelity és az ARK aktivitásának. Az előtte lévő napokban azonban – különösen december 19-én, amikor a nettó kiáramlás elérte a 672 millió dollárt – a pesszimista hangulat egyértelmű volt.
A BlackRock tevékenységét az is alátámasztja, hogy december 24-én minden idők legnagobb, 188,7 millió dolláros egynapos kiáramlását regisztrálta az IBIT eszköze. Erre azután került sor, hogy a vagyonkezelő-óriás december 23-án 828 BTC-t helyezett el a Coinbase kriptovaluta-tőzsdén közel 80 millió dollár értékben.
Kilátások a bitcoin számára
Annak ellenére, hogy Kiyosaki szerint manipuláció zajlik a piacon a bitcoin (BTC) árazását tekintve, továbbra is hisz abban, hogy jövőre az akár 350 000 dolláros árfolyamot is elérhetjük. Az üzletember továbbra is arra buzdítja a befektetőket, hogy folytassák az eszköz felhalmozását, hiszen bőven van még növekedési potenciál az eszközben.
Cikkünk írásakor a bitcoin (BTC) a 95 000 dolláros szint megtartásával küzd. Az elmúlt hetet tekintve 2,5%-kal csökkent az eszköz árfolyama. A technikai elemzők szerint rövid távon a 90 000 dolláros szintre kell figyelni, ha a 97 000 dollárt nem tudná megtörni hamarosan az árfolyam.
Ez a cikk is érdekelhet: Kik profitáltak abból valójában, hogy a BTC árfolyama elérte a 100 000 dollárt?