Robert Kiyosaki: összeomlik a piac, a Solana a jövő lehetősége

Az 1997-ben megjelent Gazdag papa, szegény papa (Rich Dad Poor Dad) könyv szerzője kriptoportfóliója diverzifikálására készül, miközben ismét egy soha nem látott, közelgő piaci összeomlást jósol.

Robert Kiyosaki a Stansberry Researchnek adott interjújában arról mesélt, miért választotta a Solana kriptovalutát befektetése főszereplőjeként:

„A legjobb üzleteket mindig hamar megkötik. Amikor az emberek azt kérdezik, hogy ’bitcoinba fektetsz?’ a válaszom igen, amikor még 6000 dollár volt. A Solana még mindig korainak számít, és van potenciálja, ez egy jövőbeni lehetőség.”

Ha a technikai részleteket nézzük, a férfi döntése igencsak megalapozottnak tűnik. Az Ethereum riválisaként emlegetett Solana ugyanis piaci tőkeértéke alapján mára a már hetedik legnagyobb kriptovalutának számít. Az okosszerződési platform a skálázhatóságáról, gyorsaságáról és alacsony tranzakciós díjáról ismert, amiért egyre több technológiai óriás, egyebek mellett a Google is szemet vetett rá.

A válság ismét a küszöbön áll

Ami a dollár inflálódását illeti, az egykori bestseller író szerint az amerikaiak többségének még 1000 dollárja sincs félretéve, így az infláció helyrehozhatatlanul meg fogja változtatni a helyiek életét:

„Az infláció emelkedik, és egy átlag amerikainak nincs 1000 dollárja. Az amerikaiak negyven százalékának nincs 1000 dollárja. Tehát, amikor az infláció felerősödik, a lakosság 50%-a eltűnik a képből – és ekkor kezdődik a forradalom.”

Azt, hogy Kiyosaki pontosan miért 40%-ot saccolt, és hogy mit is ért a „forradalom” szó alatt, egyelőre nem tisztázta. Amikor viszont a kriptovaluta szabályozásra került szó, az önjelölt pénzügyi guru Nagy Testvér stílusú, ellenséges kormányzati hatalomátvételre figyelmeztetett.

„Ez történik, ha a kormány a kriptóhoz nyúl, kormányzati bitcoinhoz vagy akárhogy is hívják… Le fogják nyomozni.

A szerző 2021 szeptemberében egyébként már megjósolt egy „októberben érkező, óriási tőzsdei összeomlást”, ami végül – szerencsénkre – nem következett be. Kiyosaki azóta viszont maximális fokozatra kapcsolta próféciáit, és mára már „a világtörténelem legnagyobb tőzsdei összeomlásáról” prédikál. Nos, ugyan jelen cikkünk születésekor egy ilyesfajta krachra még nem került sor, Kiyosaki szerint csak idők kérdése, hogy egy soha nem látott világgazdasági recesszióval kell szembenézzünk.