Egy kriptós a Binance-t hibáztatta veszteségeiért, majd meglepő fordulat következett

Egy kriptovaluta-felhasználó véletlenül egy értékes Bitcoin Ordinalt küldött a Binance egyik olyan címére, amely nem támogatja az ilyen típusú eszközöket. Miután a Binance nem tudott segíteni, azt hitte, végleg elveszett. Ám később megdöbbenve látta viszont az Ordinalt egy piactéren – kiderült, hogy valaki egy ritka kriptós tevékenység, a „sats panning” révén szerezte meg azt.
Mi történt valójában?
I can understand if it's gone for good because it's my mistake and I know how the blockchain works but if they can "recover" all those wrong sent assets, then that is just theft
imagine how much more they got with all the wrong sent assets to their addresses
— Degendary (@0xdegendary) April 19, 2025
Egy lelkes kriptovaluta-gyűjtő véletlenül egy Ordinal NFT-t (egy speciális, képalapú Bitcoin-érmét) küldött a Binance BTC-befizetési címére. A Binance azonban korábban figyelmeztette a felhasználókat, hogy csak hagyományos BTC-t fogad el, így a támogatás nem tudott segíteni a helyreállításban. A felhasználó később meglepődve fedezte fel, hogy az elveszettnek hitt Ordinal megjelent eladásra a Magic Eden piactéren. Először azt gyanította, hogy a Binance egyik alkalmazottja titokban visszaszerezte és eladta az NFT-t. Azonban hamarosan rájött, hogy valójában egy másik kriptovaluta-rajongó a „sats panning”-ként emlegetett módszerrel jutott hozzá.
Kapcsolódó tartalom: Tarolt az első negyedévben a Binance: Továbbra is vezet a centralizált kriptotőzsdék között
Mi az a „sats panning”?
A „sats panning” mondhatni, hogy a digitális aranyásás modern változata. A Bitcoin legkisebb egységei, a satoshik (sats), néha különleges tulajdonságokkal rendelkeznek, például korai bányászatból származnak vagy fontos tranzakciókhoz kapcsolódnak. Ezeket a ritka satoshikat a gyűjtők keresik, mivel értékük jóval meghaladhatja a névleges értéküket. A gyűjtők gyakran nagy mennyiségű BTC-t helyeznek el és vonnak ki az olyan tőzsdékről, mint a Binance, remélve, hogy a kivont satoshik között ritka példányokat találnak. Mivel a tőzsdék nem különböztetik meg a satoshikat, ez a módszer lehetőséget ad a gyűjtőknek, hogy „véletlenül” ritka satoshikhoz jussanak.
Hogyan lehet részt venni a „sats panning”-ben?
A „sats panning” gyakorlata viszonylag egyszerű: először is BTC-t kell elhelyezned egy nagyobb tőzsdén, majd azt visszavonni egy saját tárcába. Ezután egy ellenőrző eszköz, például a sating.io segítségével megnézheted, hogy az általad visszavont satoshik között található-e valamilyen ritka darab. Ha nem, akkor újra kezdheted a folyamatot: újabb BTC befizetés, kivonás, majd ismét ellenőrzés – így folyamatosan növeled az esélyét annak, hogy egyszer tényleg rálelj egy különleges, értékes satoshira.
Collecting rare sats is all the rage. Here's how to get started 🧵👇 pic.twitter.com/lm2l2dza5g
— billy (@billyrestey) May 31, 2023
Miért tanulságos ez a történet?
Ez az eset rávilágít arra, hogy a kriptovaluta-világban mennyire fontos a technikai ismeretek és a közösségi tudás. A történet végül nem a Binance hibájáról szólt, hanem egy tanulságos esetről: a felhasználó belátta, hogy a saját hibás tranzakciója vezetett az Ordinal elvesztéséhez, amit aztán egy szemfüles gyűjtő – teljesen szabályosan – a „sats panning” módszerrel fedezett fel és szerzett meg.