Eddig nem látott magasságokat ért el a Bitcoin hashrátája
A Bitcoin hálózat hashrátája nemrég új rekordott döntött meg, mivel a napokban meghaladta a 742 EH/s-t.
A világ legismertebb kriptovalutája BTC Price szeptember 1-jén érte el az említett értéket annak ellenére, hogy az árfolyama több mint 10%-ot csökkent. A CryptoQuant adatai szerint a hashráta 2021 óta folyamatosan emelkedik, ami megnehezíti a bányászok tevékenységét.
A rekord Bitcoin hashrátával együtt a bányászat nehézsége is nő, mivel a bányászok kénytelenek nagyobb teljesítményű bányászati berendezésekre frissíteni, bővíteni a műveleteket, és több energiát felhasználni, hogy jövedelmezőek maradjanak.
A megnövekedett hashráta és az ezzel járó magas nehézségi ráta továbbra is sújtja a bányászok bevételeit. 2023 szeptembere óta az idei év augusztusa számít a legrosszabb hónapnak a bányászok bevételeit tekintve, melyek a 827,56 millió dolláros mélypontra zuhantak.
A BTC-bányászok előtt álló pénzügyi problémákat a JP Morgan nemrégiben közzétett jelentése is alátámasztotta. Ebből kiderül, hogy többek között a csökkentett blokktámogatás és a megnövekedett energiaköltségek miatt is bevételkieséssel szembesülnek. A kutatás szerint az öt megvizsgált bányászcég közül a Mara és a Riot Platforms emelkedett ki az egy megszerzett BTC-re jutó költségek terén, melyek 55 700 és 62 000 dollárra rúgtak.
A költségek növekedése és a bevételek csökkenése arra kényszerítheti a vállalatokat, hogy a bevételek kiegyensúlyozása érdekében a mesterséges intelligencia és a nagy teljesítményű számítástechnika területére diverzifikálják a tevékenységüket, vagyis a számítási teljesítményük és fizikai létesítményeik legalább egy részét információfeldolgozó adatközpontoknak szenteljék.
Egyes vállalatok, mint a MARA is, a megújuló energiaforrások bevonását is fontolóra veszik. A bányászcég korábban a szemétlerakókból származó metángáz felhasználható energiaforrássá való átalakításával kísérletezett. Az óriásvállalat a kenyai kormánnyal is megállapodott az ország megújuló energiával kapcsolatos infrastruktúrájának fejlesztéséről, ami azt jelzi, hogy energiaigényének egy részét fenntartható források fedeznék.