Rég volt ilyen rossz a bányászok helyzete, sokan feladják

Az FTX bukása miatt jelenleg is tartó piaci visszaesés nem hagyta érintetlenül a Bitcoin-bányászokat sem. A jelenlegi szituáció egyre több és több bányászt kényszerít a kiszállásra.

Az FTX bedőlése által okozott folyamatos piaci visszaesés nem kímélte a Bitcoin, és más kriptovaluta bányászokat sem. A piacon 2021 januárja óta a legnagyobb eladási nyomást tapasztalták a bányászok részéről. Ráadásul a CryptoSlate által elemzett adatok azt mutatják, hogy az eladási nyomás nem mutatja a megállás jeleit.

A Bitcoin jelenlegi 16 500 dolláros szintje a bányászatot határesetesen veszteségessé teszi nem csak a kis bányászok, hanem a nagy üzemeltetők számára is.

Az elmúlt évben több tízezer új ASIC-bányászgép piacra lépése még a legnagyobb bányászati műveleteket is mélyen a mínuszba taszította, és kevesen számítottak a hash-ráta ilyen erőteljes emelkedésére. 2022 novemberében az átlagos hash-ráta elérte a 0,05 dollárt.

A Bitmain legújabb S19Pro ASIC bányászgépének 9000 dollár körüli gépenkénti ára 1500 napos megtérülési idővel rendelkezik, 0,06 dolláros átlagos hash-ráta mellett.

bányászok

A bányászati költségek növekedése és a jövedelmezőség csökkenése arra késztette a bányászokat, hogy eladják Bitcoin-állományukat. A bányászok tárcáiban november eleje óta szignifikánsan csökkent az egyenleg, és elérte azt a mélypontot, amelyet 2021 januárjában regisztráltak.

bányászok

A bányászok állományainak nettó pozícióváltozása tökéletesen korrelál a Bitcoin árfolyamának függőleges esésével. Mivel az energiaárak várhatóan egész télen emelkedni fognak, és a jelenleg is tartó medvepiacnak nem látszik vége, a veszteséges bányászok kiszállási hulláma várható.

bányászok

Mivel a Bitcoin-bányászat bevétele BTC-ben van, a jövedelmezőséget nagyban befolyásolja a BTC piaci értéke is, mert ha ez csökken, akkor csökken a bányászok által keresett összeg is.

Roppant kedvezőtlenek a bányászcégek kilátásai

A bányászati nehézség exponenciális növekedése már sok bányászt kiszorított a piacról. Akik nem mentek csődbe, kénytelenek eladni eszközeiket vagy bezárni bányászati létesítményeiket. A Core Scientific és a Compass Mining csak két példa a sokak közül, akik a jelenlegi körülményekkel küzdenek. Előző, a világ legnagyobb bányászcégének számító vállalat csütörtökön kijelentette, hogy készpénztartalékaik valószínűleg még az év vége előtt elfogynak. Ha nem javul helyzetük, a cég kénytelen lesz csődvédelem kéréséhez folyamodni.