A Proton piacra dobja saját self-custody kriptotárcáját

A biztonságos e-mail, VPN és tárolási szolgáltatásiról ismert Proton vállalata bejelentette, hogy piacra dobja első kriptotárcáját.

A svájci székhelyű vállalat Proton Wallet nevű terméke kezdetben csak a bitcoint támogatja majd, azonban a cég a jövőben más kriptovaluták felvételét is tervezi. Az új eszköz egy self-custody tárca, így a felhasználók a saját privát kulcsaik fellett rendelkeznek majd.

A MetaMaskhoz, a Ledger hardveres tárcáihoz vagy más self-custody tárcához hasonlóan a Proton is egy helyreállítási kifejezést használ a privát kulcsok biztonsági másolataként, így a készülék elvesztése esetén is van lehetőségünk visszaállítani a tárcánkat.

Jelenleg a tárca még csak a Proton Visionary Planért fizető felhasználók számára érhető el, azonban a közeljövőben minden felhasználó számára elérhetővé tennék. A kriptotárca webes alkalmazásként, valamint az iOS és Android operációs rendszereken is elérhető lesz.

A Proton Wallet funkciói

A Proton Wallet integrálva van a több mint 100 millió fiókot számláló Proton ökoszisztémájába. Ezáltal a tárca felhasználói képesek lesznek kriptovalutákat küldeni más Proton Wallet felhasználóknak az e-mail címük megadásával. A vállalat emellett a Banxa és a Ramp cégekkel is partnerségre lépett, melynek köszönhetően az ügyfeleknek lehetősége van BTC vásárlására fiat valuták segítségével. A kriptotárca minden tranzakciója az alapláncon fog történni, mivel a vállalat még nem integrálta a Lightning Networköt.

Mi több, a Proton Wallet támogatni fogja a kétfaktoros hitelesítést is, beleértve a hardveres biztonsági kulcsokat. Emellett hozzáférést biztosít a felhasználóknak a Proton Sentinelhez, egy olyan rendszerhez, amely a mesterséges intelligenciát alkalmazva segíti a fiókokat abban az esetben, ha kompromittáltákazt, vagy ha egy támadó megszerezte a felhasználó bejelentkezési adatait.

„A Bitcoin társadalmi értékét a tranzakciók nehézsége és a biztonsági problémák akadályozták, ezért a Proton Walletet úgy terveztük, hogy mindkettőre megoldást nyújtson. Azzal, hogy a tárca e-mailek segítségével is képes támogatni a bitcoint, a tranzakciókat mostantól olyan egyszerűvé teszi, mint a PayPal, miközben megőrzi a bitcoin decentralizált és letét nélküli természetét”mondta Andy Yen, a Proton társalapítója és vezérigazgatója.

A Proton tárcája rendelkezik egy érdekes adatvédelmi funkcióval is. Minden egyes alkalommal, amikor a felhasználók új címzettnek küldenek vagy fogadnak BTC-t, akkor a tárca lecseréli a nyilvános címeket. Ezzel megakadályozzák, hogy nyomon tudják követni az összes múltbeli tranzakciót, amelyek egy adott nyilvános címhez kapcsolódnak.