Sok újdonságot hoz a Polygon token frissítése

A Polygon token neve megváltozott: a MATIC mostantól POL lesz. Azonban a frissítés nem csak a név megváltozásával jár. Az új tokenre történő áttérés néhány tokenomikai változást is magával hoz. Megkezdődött a MATIC tokenek POL-ra váltása.

A Polygon token mostantól POL néven fut

A Polygon, az Ethereum blokklánc 2. rétegű hálózata szerdán bejelentette jó úton haladt a frissítés aktiválása felé, amely a régóta fennálló MATIC tokenjét egy új POL tokenre cseréli, így nagyobb rugalmasságot tesz lehetővé az új tokenek kiadásához.

A tervezett váltást eredetileg több mint egy éve, 2023 júliusában hozták nyilvánosságra.

Bár az átállást jól kommunikálták, a frissítést szorosan figyelemmel kíséri most mindenki, mivel a tokent széles körben birtokolják a kriptobefektetői portfóliók. A MATIC a 13. legnagyobb kriptovaluta piaci kapitalizációja alapján, körülbelül 3,8 milliárd dolláros értékkel.

A legtöbb felhasználó számára a tokenváltás automatikusan megtörténik, anélkül, hogy bármit is tenni kéne.

A migráció a Polygon tervezett frissítésének része, amelyet a tavalyi „2.0” ütemtervben rögzítettek. A cél az, hogy a POL legyen a fő lánc. Egy olyan PoS lánc, ahol a POL az ökoszisztéma más láncainak natív tokene.

„A Polygon migráció kezdeti szakaszában a POL felváltja a MATIC tokent, ez lesz a Polygon PoS hálózatának natív gas – és staking tokene. A következő fázisokban a POL kulcsfontosságú szerepet fog betölteni az AggLayerben is” – jelentette a Polygon csapata.

Az AggLayer az ütemterv másik fontos eleme, a Polygon technológiával épített kapcsolt blokkláncok aggregálására szolgáló rendszer.

„Ez a közösség által vezérelt frissítés egy döntő pillanatban érkezik, amikor a Polygon minden aspektusa megváltozik” – áll egy blogbejegyzésben.

Változik a tokenomika is

A POL-ról a MATIC-ra való átállás néhány tokenomikai változást is hoz.

A Polygon megosztotta, hogy a tokenek évi 2%-os új kibocsátási aránnyal rendelkeznek, ahol a készlet egy része a Polygon PoS validátoraihoz kerül jutalomként. A másik része pedig a közösség pénztárába, ami egy önfenntartó ökoszisztéma-alap, amely támogatni tudja a különböző tevékenységeket.

„A legfőbb ok, amiért technikai szempontból szükség volt a frissítésre, az az, hogy a MATIC frissítési kulcsait évekkel ezelőtt nagyon szándékosan elégették. Ami alapvetően azt jelenti, hogy nem módosíthatunk ezen a tokenen. Ezt másként szó szerint lehetetlen megtenni.” – mondta Marc Boiron, a Polygon Labs vezérigazgatója a CoinDesknek adott interjúban.

Boiron elmondta, hogy az emisszió bevezetése segíti a Polygon közösségi ökoszisztémát azáltal, hogy a közösségi kincstár részeként támogatási programot vezet be. Ez lehetővé teszi valamilyen formában a közösség által a pénz feletti ellenőrzést.

„Nem utolsó sorban ez egy eszköz arra, hogy a validátorok hatékonyan dolgozzák fel a tranzakciókat” – tette hozzá Boiron.

„Ha a felbukkanó új láncokra gondolunk, valójában az fog történni, hogy idővel decentralizálódni akarnak. Így ahelyett, hogy csak egy központosított szekvenszerrel rendelkeznének, arra kell ösztönözniük az embereket, hogy ténylegesen vezessenek egy decentralizált csoportot vagy egy decentralizált validátor. És ha nincs tokenjük, vagy ha még nem akarnak tokent elindítani, hogyan tehetik ezt meg? Nos, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a POL-kibocsátás egy részét ténylegesen fel lehet használni a hálózatuk decentralizálására, és így a POL-tulajdonosok díjakat kaphatnak a hálózattól.”