Sorra érnek el milliós profitokat a PEPE-vel

A közelmúltban három jelentős összegeket érintő sikertörténet is íródott a PEPE mémérmének, illetve főleg a befektetők megfelelően időzített vásárlásának köszönhetően.

Az első szereplőnk 7 368-szoros profitot ért el a békás mémcoinnal. 2023 április 15-én 462 dollár értékben vásárolt PEPE-t, amit ma 3,4 millió dollárért adott el.

A második mémcoin-sztori középpontjában a BlockTower Capital intézményi befektetési cég áll. A vállalat 20,22 milliárd PEPE-t (kb. 2,79 millió dollár) utalt át a Cumberlandnek, aminek hatására a PEPE árfolyama 25%-kal megugrott, és történelmi csúcsot ért el. Ez egy hatnapos swing trade volt, amely a BlockTower Capitalnak 578 000 dollár nyereséget hozott

A harmadik szereplő pedig ma folytatta harmadik kereskedését a PEPE-vel, és ezzel egyaránt harmadszor tett szert profitra is. A becsült össznyeresége kb. 2,48 millió dollár.

A Finbold ezeket az adatokat a Lookonchain jelentéseiből gyűjtötte össze, amelyeket május 22-én tettek közzé az X-en.

A mémérmék és a Greater Fool elmélet

Az olyan tokenek, mint amilyen a szóban forgó PEPE is, gyakran nem rendelkeznek alapvető értékkel, kizárólag a hype és a közösségi médiafelhajtás élteti őket. Azok a kereskedők, akik ilyen mémérméket vásárolnak, lényegében szerencsejátékot játszanak abban a reményben, hogy valaki más magasabb áron megveszi őket.

Ez a mentalitás összhangban van a „Greater Fool Theory” elmélettel. A teória szerint nyereségre tudunk szert tenni úgy, hogy túlértékelt eszközöket vásárolunk és eladjuk azokat egy „nagyobb bolondnak”, aki természetesen önszántából vásárolja meg ezeket. Ez az elmélet azonban rávilágít az ilyen befektetésekben rejlő kockázatra is. A piacon ugyanis végül elfogynak a hajlandó vevők. Amikor a hype lecseng, és a kereslet csökken, a kereskedők értéktelen kriptovalutákat tarthatnak a kezükben, a “legnagyobb bolonddá” válva, ami jelentős pénzügyi veszteségekhez vezethet.