Az orosz áramfejlesztők már kriptopénz bányászatra adják el a felesleges energiát
Oroszországban az erőművek elkezdték lízingelni azokat a generátorokat, melyeket átmenetileg nem használnak. A felesleges kapacitást pedig kriptopénz bányászatra adják el.
Tartalék energia kriptopénz bányászatra
A Vedemosti daily orosz újság cikkezett róla, hogy azok az orosz erőművek, melyek felesleges kapacitással rendelkeznek elkezdték értékesíteni a többlet energiát. A kriptopénz bányászatra szakosodott cégek és egyének pedig lecsaptak az alkalomra. Már egy tucat jelentkező van a többletáram kihasználására az Eurosibenergo energiavállalatnál.
A cég képviselője azt nyilatkozta, hogy jelentős mértékű többletkapacitással rendelkeznek Szibériában és az Urál régióban. Több mint 70 erőművük van, melynél az infrastruktúra adott, de nincs kihasználva. Azonban ezeket a telepeket könnyen rá lehetne csatlakoztatni a hálózatra amennyiben többletenergia termelésre van igény.
Júliusban egy külön weboldalt indítottak, melyen az érdeklődő befektetők ismerkedhetnek az energiavásárlás feltételeivel. Az oldal indulása óta folyamatosan jön a megkeresés a kriptopénz bányászok felöl. Az átlagos energia igény 100kW és 30 MW között mozog. Egyelőre még folynak a tárgyalások a szerződések megkötéséről, azonban olyan pletykák is keringenek már, hogy vannak akik féláron jutnak majd elektromos áramhoz a megállapodás révén.
Nem az Eurosibenergo az első energiavállalat, mely felajánlotta a többlet energia kapacitását eladásra. Az OGK-2 (a Gazprom csoport tagja) már két éve reklámozza az állami erőművek energia termelő kapacitását. A megvásárolt olcsóbb energiát elmondásuk szerint minden szektor tudja hasznosítani a kohászattól az IT iparáig. Oroszországban a 25MW-nál több energia értékesítését külön piacon kell lefolytatni.
A kriptopénz bányászat egyik kulcs tényezője az olcsó energia
A kriptopénz bányászat jövedelmezősége több tényezőtől függ. Attól függően, hogy milyen kriptopénzt bányászik az ember, különböző hardverekbe érdemes befektetni. Az azonban közös ezekben a gépekben, hogy használatuk mind jelentős mértékű energiafelhasználással jár. Így tehát minél olcsóbb az energiaforrás, annál jövedelmezőbb a kriptopénz bányászat.
Jelenleg a riport szerint Oroszország energiatermelésének 0,1%-át fordítják kriptopénz bányászatra. Ha azonban ilyen ütemben nő az érdeklődés a kriptopénzek iránt, miközben már az orosz nemzeti bank is saját kriptopénz kibocsátását tervezi, akkor minden bizonnyal ez az arány jelentősen nőni fog a jövőben.