Ömlik a bányászoktól a BTC a tőzsdékre, de még messze a kapituláció

A kriptoelemzők, kereskedők, kriptoinfluenszerek előszeretettel értelmezik a Bitcoin bányászok tetteit piaci hangulatot jelző indikátorként. Specifikusan például azt, hogy a bányászok mit csinálnak a blokkjutalmaikkal. Ha például a bányászok kriptotőzsdékre küldik be a jutalmaikat, akkor az eladási szándékot jelez előre és bizalmatlanságot mutat a bányászok részéről a piac felé. Múlt héten a Bitmain hongkongi bányászati konferenciáján néhány bányászcég képviselője vitába szállt ezzel az értelmezéssel.

Már nem úgy működnek a bitcoin bányászok, mint régen

A Core Scientific igazgatóhelyettese, Jeff Taylor szerint három tényező dönti el, hogy mit csinálnak a jutalmaikkal és a felhalmozott bitcoinjukkal. Egyrészt a költségek és a hatékonyság kérdése, másrészt pedig az, hogy milyen pénzügyi újításokkal tudja egy cég stabilizálni a profitabilitását. A CleanSpark és az Iris Energy képviselői egyetértettek Taylorra. Utóbbi részéről Will Roberts hangsúlyozta, hogy ők piaci ártól függetlenül szinte mindig eladják a bitcoinjaikat. Hiszen ők a részvényeseknek akarnak értéket teremteni, ez pedig a folyamatos készpénzáramlással valósítható meg. És hát az ő céljuk nem a hodlolás, hanem az adatközpontok üzemeltetése és a profitszerzés. Ráadásul a TeraWulf alapító Nazar Khan szerint már olyan rég nem volt igazi bikapiac, hogy a hagyományos megközelítések már rég nem működnek.

Ők konkrétan folyamatosan alakítják és változtatják a stratégiájukat, ahogy szerinte elég sokan mások is. Khan szerint igazából afféle konverterként működnek. Az energiából a bányászgépek segítségével hasht állítanak elő és az elnyert bitcoint pedig eladják egytől-egyig. A konkluzió a panel résztvevői részéről az volt, hogy a bevezetőben említett elemzői megközelítés egykoron jó volt. Most viszont csak úgy tud növekedni egy cég, ha eladja a kibányászott, elnyert bitcoinját, mert a tőkepiacról behozni tőkét egyre nehezebb feladat. Tehát az, hogy egy tőzsdén jegyzett bányászcég eladja a bitcoinját, egyáltalán nem direkt indikátora a nehéz helyzetnek vagy valamiféle árváltozástól való félelemnek.