Minden, amit tudni kell az Nvidia szerdai negyedéves jelentése előtt

Az Nvidia az amerikai részvénypiac egyik legmeghatározóbb szereplője lett az utóbbi években. A világ harmadik legértékesebb cégének robbanásszerű növekedése az elmúlt években kialakult mesterséges intelligencia-láznak köszönhető, a cég részvénye pedig az elmúlt két évben több, mint ötszörösére nőtt.

A grafikus processzorai révén ismert számítástechnikai vállalat szerdán, a piac zárását követően közli a legújabb üzleti év első negyedévének eredményét, ahol az elemzők rekordbevételt és rekord egy részvényre eső eredményt várnak. Lássuk, mit kell tudni a szerdai jelentésről.

Rekordjelentésre készül az Nvidia

A csúsztatott üzleti évvel rendelkező Nvidia szerdán, európai idő szerint este közli a 2025-ös év első negyedéves eredményeit. Az Nvidia mellett versenytársai, az Intel Corporation (NASDAQ: INTC) és az AMD (NASDAQ: AMD) is ebben az időpontban teszi közzé eredményeit. Az iparági elemzők várakozásai szerint az Nvidia minden szempontból rekordnagyságú adatokat fog közölni.

A várakozásokat tekintve a cég első negyedéves bevétele 24,74 milliárd dollár körül alakulhat, szemben az előző negyedévben közölt 22,1 milliárd dollárral és az egy évvel korábban közölt 7,19 milliárd dollárral. Az egy részvényre eső eredmény kis korrekciót követően 5,59 dollár körül alakulhat, mely rekordnagyságú lehet az előző negyedévben közzétett 4,93 dollár után. Érdekesség, hogy tavaly az EPS mértéke csupán 0,82 dollár volt. A vállalat nettó eredménye a várakozások szerint 12,91 milliárd dollár körül fog alakulni, mely meghaladja az előző negyedéves 12,29 milliárd dolláros eredményt. A 2024 első negyedévéről közölt nettó eredmény tavaly csupán 2,04 milliárd dollár volt.

A számítástechnikai cég az elmúlt négy negyedéves jelentés alkalmával is felülmúlta az iparági várakozásokat, ebből kifolyólag ismét optimistán várhatjuk az eredményeket.

Az Nvidia részvényárfolyama tovább szárnyalhat

A cég részvénye, a NASDAQ-on jegyzett NVDA jelen pillanatban 947,80 dollár körül kereskedik, csak idén közel öt hónap alatt több, mint 96%-os értéknövekedést ért el, ezzel pedig az Nvidia lett a világ harmadik legértékesebb cége a maga 2331 milliárd dolláros kapitalizációjával.

Az Nvidia részvényárfolyamának grafikonja, forrás: TradingView

Habár a márciusi jelentéshez képest csökkent, még mindig csúcsközelben van az implikált volatilitási mutató (IVR), mely a piaci szereplők által várt volatilitást méri. Az IVR értéke jelenleg 68,8, az iparági elemzők pedig ennek kapcsán 8,5%-os kilengést várnak a részvényárfolyamban, mely mindkét irányba elmozdulhat a tényleges eredményektől függően. Ez a kilengés közel 200 milliárd dollárral változtathatja meg a vállalat értékét, ez pedig nagyobb, mint az S&P-500-ban jegyzett vállalatok 90%-nak a piaci kapitalizációja.

A Wall Street egyértelműen az Nvidia kitörő jelentésére fogad. Chris Murtphy, a Susquehanna Financial Group társvezetője szerint a GPU-piac 80%-os részesedéért felelő Nvidia idén további 9%-kal emelheti a már egyébként is történelmi csúcson lévő S&P-500 index értékét. Ez ugyan elmaradhat az elmúlt 12 hónapban jegyzett 37%-os hatással, ugyanakkor még így is messze túlteljesíti a várakozásokat méretéhez képest.

Kihívások az Nvidia számára

Amit az Nvidia az elmúlt években produkált, az messze túl megy a legbátrabb képzelőerőn is. A cég az elmúlt években átlagosan 90%-os növekedést produkált, tíz év alatt háromszázszorosára nőtt részvényárfolyama. A számítástechnikai vállalat számára a legnagyobb kihívást jelenleg az ellátási láncok esetleges problémái okozhatják, melyek a COVID-19 járvány környékén irreálisan magasra emelte a videókártyák árát. Most ugyan nem a gyártósorok leállásától kell rettegni, hanem attól, hogy az Nvidia bírni fogja-e a rohamosan növekvő kereslet kiszolgálását, melyet az AI-lufi generál.

A történelem során számos céget láttunk, akik irreális növekedésük után rövid idő alatt kipukkadtak, ugyanakkor ezekkel ellentétben az Nvidia fundamentálisan rendkívül stabilnak mutatkozik. Ennek ellenére érdemes óvatosan közelíteni a vállalat részvényéhez, mivel egy esetleges korrekció sokkal erősebb lehet lefelé, mint a felfelé irányuló mozgás volt. Ez a korrekció pedig próbára teheti a befektetők elkötelezettségét, akik az AI-kereskedelemben eddig szentül hittek.