Vajon profitálhat a Monero a Telegram-alapító letartóztatásából?

A Telegram-alapító, Pavel Durov letartóztatása nemcsak a Toncoinra, hanem a Monerohoz hasonló, névtelenséget és biztonságot hangsúlyozó kriptoprojektekre is ráirányította a figyelmet. De vajon ez a hirtelen figyelem fellendítheti a Monero árfolyamát és érdeklődését a kriptopiacon?

A Monero potenciális előnyei a piacon

A Monero több hálózati frissítést is végrehajtott, hogy javítsa az adatvédelem szintjét és a hálózat hatékonyságát. Ezek az innovációk azonban nem vezettek jelentős áremelkedéshez. Az XMR kereskedési volumene továbbra is alacsony a nagyobb tőzsdéken. Ez arra utal, hogy az befektetői érdeklődés csökkent.

monero chart

Az elmúlt négy hónap során a Monero árfolyama 117 és 182 dollár között mozgott, és nem tört ki jelentősebben a piac általános fellendülése ellenére sem. A fenti grafikon mutatja, hogy az XMR/USDT árfolyam 200 napos egyszerű és exponenciális mozgóátlagai szinte egyenes vonalban mozogtak ebben az időszakban.

A piaci trendek és technikai elemzés

Az aktuális árfolyam alapján az XMR a 20-, 50- és 100-napos exponenciális mozgóátlagok fölött tartózkodik, ami erősödést jelez a jelenlegi árfolyamsávban. Azonban ha az árfolyam átlépi az 50- és 100-napos mozgóátlagot a napi grafikonon, akkor a Monero rövid távon 147 dollár körüli mélypontra csúszhat vissza.

Piacon kívüli kihívások

A Monero egyedi adatvédelmi funkciói komoly kihívások elé állították a kriptovalutát. Az XMR tranzakcióinak részleteit elrejtő technológiák a globális szabályozó hatóságok figyelmét is felkeltették. Ezek a funkciók megnehezítik az átutalások nyomon követését, ami különösen a pénzmosás elleni szabályozások szempontjából problémás. Ennek eredményeként több központosított kriptotőzsde, például a Bittrex és a ShapeShift, leállította a Monero kereskedését az elmúlt években. A Binance is hasonló lépéseket tett, és a Kraken szintén bejelentette, hogy megszünteti az XMR kereskedését bizonyos országokban. Ezek a korlátozások jelentősen csökkentették a Monero elérhetőségét és likviditását a nagyobb tőzsdéken, ami visszafogta az árfolyam növekedését.

Érdemes még Moneróba fektetni?

Bár a közelmúltbeli adatvédelmi fókusz újra felkeltheti az érdeklődést a Monero (XMR) iránt, jelentős kihívásokkal kell szembenéznie a szabályozási környezetben való eligazodás, a felhasználói bázis bővítése és a piaci megítélés javítása terén. Ennek ellenére a Monero már többször bizonyította, hogy képes alkalmazkodni és túlélni a nehézségeket. Kitartó hozzáállása és a közelgő fejlesztések a Monero ökoszisztémájában továbbra is esélyt adhatnak a hosszú távú sikerre.