NFT-vel kézbesíti a pert egy New York-i főügyész

2,2 millió dollár értékű stabilcoint csaltak ki azokból a New York-i áldozatokból, akiket távmunkalehetőség ígéretével vertek át. A főügyész ahhoz, hogy a csalók tudtára adja az ellenük folytatott pert, egy NFT-t helyez el az áldozatok stabilcoinjainak ellopására használt tárcákban.

Az érdeklődőknek az állásra való jelentkezéshez stabilcoinban kellett befizetni egy meghatározott „díjat”. Az áldozatoknak azt mondták, hogy a befizetések szükségesek a munka elvégzéséhez és a kompenzációhoz. A perből azonban kiderült, hogy a befizetett összeg egyenesen a csalók kezébe került.

„Ez az állítólag stabilcoinban fizetendő kompenzáció soha nem volt valós, és az áldozatok által állítólag a „munkaszámlájukra” tett betétek a valóságban egyszerűen olyan tárcákba kerültek, amelyek a csalók tulajdonában és/vagy ellenőrzése alatt álltak”.

A per szerint közel 2,2 millió dollár értékű USDT és USDC stabilcoinokat fagyasztottak be a csalók által ellenőrzött pénztárcákban. A perben több olyan áldozatot is megneveznek, akiktől 100 000 dollárt vagy annál is többet csaltak ki, például Ally-t, a New York-i Nassau megyében élő szállodai recepcióst és Mell-t, egy 31 éves queensi tanárnőt.

Vadonatúj módszer a per kézbesítésére

Letitia James, New York-i főügyész azt tervezi, hogy a csalók által ellenőrzött pénztárcákba helyez egy NFT-t, ezzel adva tudtukra, hogy pert indítottak ellenük.

Az NFT-vel történő kézbesítés a csalóknak értesítést fog nyújtani a peres ügyről azáltal, hogy egy linket ad nekik a Legfőbb Ügyészség weboldalára, amely az összes beadványt tartalmazza” – olvasható a Legfőbb Ügyészség sajtóközleményében. „Korábban egyetlen más állami vagy szövetségi szabályozó hatóság sem kézbesített még pert ezzel a módszerrel”.

„Arra kérek minden New York-i lakost, hogy legyen óvatos az ismeretlen küldőktől érkező, állításuk szerint munkát vagy más lehetőségeket kínáló szöveges üzenetekkel szemben, és jelentsenek minden csalást az irodámnak” – kérte a lakosokat James.

Az ilyen típusú átverések az úgynevezett „disznóvágás-csalás” kategóriába tartoznak, ami a disznó vágás előtti hizlalása után kapta a nevét, uatlva ezzel az áldozatokból kicsalt pénzösszeg „hizlalására”. Ezek során a támadó érzelmi kapcsolatot alakít ki az áldozataival – gyakran romantikus érdeklődőnek vagy szakmai toborzónak adja ki magát – annak érdekében, hogy minél több pénzt csikarjon ki belőlük. Amikor az áldozatok jelzik a befizetéseik visszavonásával kapcsolatos problémákat, gyakran azt mondják nekik, hogy a problémák megoldása érdekében még nagyobb összegeket kell befizetniük, maximalizálva ezzel saját fejpénzüket.