Nem viccelünk: Doge mémre váltott a Twitter logója

Furcsa dolgot tapasztalt, aki hétfőn este a közösségi médiára tévedt. Abrakadabra: kutyává változott a Twitter híres kék madara.

Hogy az akcióra miért két nappal bolondok napja után került sor, nem tudjuk. Az azonban biztos, hogy a logócserét követően azonnal 40%-ot növekedett a dogecoin árfolyama, majd este 10 után 9 dollárcent fölött látszott konszolidálódni. Jelenlegi árfolyama 9,4 dollárcent körül alakul.

Dogecoin árfolyam

A Dogecoin árfolyama április 3-4. között, a logócserét követően. Forrás: CoinDesk.

Musk nem bírta ki, hogy ne tweeteljen a téma kapcsán, az alábbi bejegyzést tette közzé:

Ennek a mémnek az eredeti változatát nagyjából 17 órával a logócserét megelőzően is tweetelte, valószínűleg így jelezve azt, hogy milyen huncutságra készül.

Minden jel arra utal, hogy a logócsere a népszerű r/WallStreetBets subreddit adminisztrátorának fejéből pattant ki. Egy Muskkal folytatott Twitter-beszélgetésben azt írta a vezérigazgatónak: „Csak vedd meg a Twittert. És cseréld le a madárlogót Doge-ra.” Musk annyit felelt: „Haha, az beteggg lenne”. Elon maga tette közzé a beszélgetést, és csak annyit írt hozzá: „Ahogy ígértem”.

Hogy a csere csak átmeneti, esetleg végleg tovarepült a kék madár, nem tudni. Ez utóbbi eshetőség sem lenne meglepő, bár a legtöbb helyen továbbra is megmaradt az eredeti logó, így a fenti beágyazásokban, valamint a weboldal faviconjában is.

Kapcsolódó cikkünk: Közzétette a Twitter a posztajánló algoritmusát

Perlőinek is üzenhet

Az esettel összefüggésben állhat még, hogy a Twitter újdonsült vezérigazgatója jogi csapatával március 31-én kérte a bíróságot, hogy utasítsa el az ellene épp a Dogecoin támogatása miatt beadott keresetet.

Ebben összesen 258 milliárd dollárt követelnek tőle azok a befektetők, akik állítólag Musk Dogecoin-támogató tweetjei miatt buktak nagyot a kriptobefektetésükön. A Tesla-vezér ügyvédei azzal érvelnek, hogy vicces képek és támogató szavak tweetelése nem számít csalárd megnyilvánulásnak.

A bíróságnak mindenképp nehéz dolga lesz, ha precedensek után szeretne kutakodni. Ahogy talán arra sem találnak példát a múltból, hogy valaki a több mint havi 360 millió aktív felhasználóval rendelkező weboldalának szimbólumát támogatásképp lecserélje. Vagy mégis? Komolyan: van még olyan európai, akit meglepnek a szimbólumcserék?