Egyre jobban szorítják a medvék a bitcoint – mi jöhet most?

Nem igazán tudott túl sokáig a 85500 dolláros szint felett maradni a bitcoin árfolyama. Miközben március elején még 94 ezer dollár felett is járt a BTC ára, kisebb-nagyobb hullámvölgyek és visszaesések után március 23-án 85 ezer dollár fölé jutott az ár. Ekkor sokan reménykedtek egy újabb bikapiaci fellendülésben, viszont március 28-án bezuhant az árfolyam 85 ezer dollár alá és azóta is ott van. Mondjuk az egész piac kicsit belassult az elmúlt napokban. Volt olyan pillanat március 31-én, amikor az ár még 82 ezer dollár alá is benézett. Most: BTC Price BTC Price

A mélypont 81366 dollárnál alakult ki, és az árfolyam most a 83500 dolláros hullámmagasságtól a 81366 dolláros hullámmélypontig tartó 23,6%-os Fibonacci-visszahúzódási szint alatt konszolidálja a veszteségeket. A cikk írásakor 83460 dolláron kereskedő bitcoin bőven a 100 órás egyszerű mozgóátlag alatt kereskedik. Aktuálisan a következő ellenállási szint 83500 dollárnál van, az előző pedig 82750 dollárnál volt, amit megugrott az árfolyam. A relatív erősségi index (RSI) az 50-es szint alatt van, 45-ös. Amennyiben a bitcoin nem tud átlendülni a 83500 dolláros ellenállási szinten, akkor akár egy komolyabb visszaesés jöhet megint. A lefelé irányuló mozgás tekintetében a következő azonnali támasztási szint 81800 dollárnál van, a fő támasztási szint pedig 81500 dollár.

Nem jól zárja a negyedévet a bitcoin

Az biztos, hogy a bitcoin 2019 óta a legrosszabb teljesítményével zárja az első negyedévet. Váratlan fellendülés nélkül a BTC a negyedévet 25%-os csökkenéssel zárhatja az eddigi csúcsához (ATH) képest. Az elemzők szerint a tapasztalt Bitcoin-tulajdonosok felhalmozási fázisba váltottak, ami középtávon potenciális árnövekedést jelez. AxelAdlerJr szerint 2025 márciusa egy olyan átmeneti időszakot jelent, amikor a veterán befektetők az eladásról a tartásra és a felhalmozásra térnek át. Ezt az elmozdulást tükrözi a Value Days Destroyed (VDD) metrika, amely továbbra is alacsony.

A VDD egy olyan blokklánc mutató, amely a befektetői viselkedést követi a Bitcoin tranzakció előtt mozdulatlanul töltött napok számának mérésével. A magas VDD arra utal, hogy a régebbi bitcoinokat mozgatják, ami a bálnák vagy a hosszú távú tulajdonosok eladási nyomására utalhat. Az alacsony VDD arra utal, hogy a legtöbb tranzakciót a rövid távú tulajdonosok bonyolítják le, akik kisebb hatással vannak a piacra. Történelmileg az alacsony VDD-periódusok gyakran megelőzik az erős árfolyam-emelkedéseket. Ezek a fázisok arra utalnak, hogy a befektetők a jövőbeli árnövekedés reményében halmozzák fel a Bitcoint.

Eközben a Bitcoin eladási kockázati aránya 0,086%-ra csökkent az Ali néven ismert kriptoelemző posztja szerint. Az elmúlt két évben minden alkalommal, amikor ez az arány 0,1% alá esett, a Bitcoin árfolyama erőteljesen emelkedett. Például 2024 januárjában a Bitcoin minden idők legmagasabb, 73800 dolláros árfolyamára emelkedett, miután az eladási kockázati arány 0,1% alá süllyedt. Hasonlóképpen, 2024 szeptemberében a Bitcoin új csúcsot ért el, miután ez a mutató alacsony szintre süllyedt.