Nem számít, hogy ki és miért alkotta meg a bitcoint

Már 2010-ben felbukkantak pletykák, amelyek szerint a bitcoint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség, vagy esetleg a CIA hozhatta nyilvánosságra 2009-ben.

A múlt héten – miután Dr. Mercola interjút készített Catherine Austin Fittsszel – ismét hallani lehetett olyan találgatásokról, amelyek szerint a legnagyobb kriptovalutát az NSA vagy a CIA hozhatta létre.

Az interjúban van egy utalás Nic Carter, egy kriptovalutákkal foglalkozó újságíró elméletére, miszerint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség hozta létre a bitcoint:

„Az általános felfogás szerint Nakamoto a végső altruista és az emberiség javára hagyta ott az 1 millió bitcoinját. Nic Carter a kriptoközösség ismert alakja, és nem veszi be ezt a történetet, ő ugyanis meg van győződve arról, hogy az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Ügynöksége (NSA) felelős a bitcoin megalkotásáért. Úgy véli, hogy a bitcoint az NSA kriptográfusai írták, és egyfajta monetáris biofegyvernek szánták.”

Mercola az interjú során egy Cointelegraph cikkre is hivatkozik, amelyben Nic Carter világosan kifejti, hogy szerinte valaki titokban hozhatta nyilvánosságra a szoftvert:

„Szerintem ez egy lezárt belsős projekt volt, amit egy fejlesztő túl jónak tartott ahhoz, hogy a polcon heverjen, és úgy döntött, hogy titokban kiadja.”

Úgy tűnik azonban, hogy Fitts, Mercola és sokan mások is rossz következtetést vontak le Carter elméletéből: szerintük ugyanis a bitcoin megalkotója azért hozta létre a kriptovalutát, hogy irányítsa azt és ezzel együtt irányítsa a globális pénzpiacot is. A valóság azonban teljesen más, a bitcoin ugyanis senkinek nincs, és nem is lehet az ellenőrzése alatt. Ennek pedig egészen egyszerűen az az oka, hogy a bitcoin egy nyílt forráskódú szoftver.

Ezért biztos, hogy nem az NSA alkotta meg a BTC-t

Szemben egy zárt forráskódú és szabadalmaztatott dologgal, mint például a Microsoft Windows, a nyílt forráskód azt jelenti, hogy a számítógépes programot alkotó utasítások nyíltan, az egész világ számára elérhetőek.

Ez azt jelenti, hogy ha az NSA vagy a CIA hozta volna létre a BTC-t azzal a szándékkal, hogy a digitális rabszolgaság trójai falovaként használja, akkor szó szerint mindannyian láthatnánk a forráskódban lévő hibát, és senki sem használna bitcoint.

Vannak olyanok is, akik azt gondolják, hogy bár a bitcoin egy nyílt forráskódú szoftver, valójában egy pszichológiai trükk, hogy hozzászoktassák az embereket a digitális pénzt használó készpénzmentes világhoz. Azonban az igazság az, hogy nincs szükség a bitcoinra ahhoz, hogy agymosást hajtsanak végre egy készpénzmentes társadalom érdekében. Azok az emberek, akik azt hiszik, hogy a BTC-vel csak „meg szeretnék lágyítani” a lakosságot, hogy felkészítsék őket a CBDC-k használatára, egyszerűen nem tudják mi a különbség a bitcoin és a CBDC-k, illetve a bitcoin és a többi kriptó között.

Az egész a blokklánc decentralizáltságán, a bányászokon, a proof-of-work mechanizmuson és a privát kulcsok megőrzésén múlik, szemben a centralizált bankrendszerrel és a centralizált kriptókkal. Ez még az amerikai szabályozási rendszerben is megnyilvánul, mivel a bitcoin az egyetlen digitális eszköz, amelyet árucikkként kezelnek, míg az összes többi kriptovalutára értékpapírként tekintenek, beleértve az Ethereumot is.

Egyre többen hisznek a hiperbitcoinizációban

„1900-ra körülbelül ötven ország, köztük az összes iparosodott nemzet, az aranystandardot alkalmazta. Érdekes tény, hogy a modern aranystandardot nem egy nemzetközi konferencián tervezték meg, és nem is valami zseni találta ki. Magától alakult ki, természetes módon és a tapasztalatok alapján.” – olvasható Ferdinand Lips Gold Wars című könyvében. Ha belegondolunk, ugyanez történik ma a bitcoinnal.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy bár korábban sokan csak egy eszközként tekintettek a bitcoinra, amellyel az infláció ellen lehet védekezni, az utóbbi időben egyre többen kezdtek el hinni a hiperbitcoinizációban, vagyis az érme közelgő hatalomra jutásában. Ez leginkább két eseménynek köszönhető.

Az első az volt, amikor Kanada liberális-szocialista koalíciós kormánya fegyverként használta a bankrendszert a #FreedomConvoy tüntetők ellen, a másik pedig az, amikor az amerikai kormány két másik ország – Oroszország és Afganisztán – devizatartalékait is lefoglalta.

Kénytelen lesz a világ elfogadni a decentralizált kriptovalutákat

Azt is megfigyelhettük a COVID-19 járvány alatt, hogy bár a központi bankok és a kormányok megpróbálták az irányításuk alá vonni a pénzpiacokat, az, hogy végül mi történik, kizárólag a piaci erőkön múlik – mindenféle központi tervezés és tekintélyelvűség ellenére. Ez azonban nem akadályozza meg a kormányokat abban, hogy próbálkozzanak, és itt jönnek képbe a CBDC-k.

Jelenleg az, amit mi fiat rendszernek nevezünk, adósságot használ pénzként. Ez már nem fenntartható, és valószínűleg az adóssággal fedezett pénz helyett a szén-dioxid-kibocsátással fedezett társadalmi kreditrendszer lesz a domináns. Amikor ez bekövetkezik, a bitcoinra már senki nem a CBDC-khez való „átmenetként” fog tekinteni, mert alapvető összeegyeztethetetlenségek vannak.

Tehát, ahová tartunk, az egy olyan globális gazdaság, amelyben a világnak vagy el kell fogadnia a nem állami, decentralizált digitális eszközöket, vagy a nemzetközi kereskedelem óhatatlanul meg fog állni, mert mindenki el fogja veszíteni a bizalmát az államban.