A Tether felhőkarcolót épít Salvadorban
Tovább nyomul előre a kriptoszektor egyik legnagyobb vállalata, a Tether Salvadorban. A cég megerősítette, hogy folytatja nagy projektét a közép-amerikai országban felépítendő felhőkarcolóval és székhelyének áthelyezésével kapcsolatban. A bejelentést elsőként Nayib Bukele, Salvador elnöke tette, aki nyilvánosságra hozta, hogy a Tether a székhely áthelyezése mellett egy egyelőre meg nem nevezett helyen egy „Tether Tower” nevű felhőkarcolót is építene.
A Bukele szerint az „emberekkel zsúfolt” felhőkarcoló felépítése a Tether családjához tartozó cégek, köztük a Bitfinex terveit segítené, amely cégeknek nagy fizikai térre lehet szükségük a tevékenységük fejlesztéséhez. Bár a Tether jelenleg közel 100 alkalmazottat foglalkoztat csak, a vállalat azt tervezi, hogy 2025 közepére 200 főre bővíti a létszámát. A Tether vezérigazgatója, Paolo Ardoino megerősítette a hírt, és a közösségi médiában közzéteszt posztjában kiemelte, hogy ez trend lesz a kripto- és technológiai cégek körében. Ahogy írta, San Salvadorban építik fel a központjukat és sokan fogják a példájukat még követni. Egy ilyen példa egyébként a Rumble, egy videók megosztásával, monetizálásával és felhőtechnológiával vállalat megállapodása a salvadori kormánnyal. A szolgáltatási megállapodás részeként a Rumble irodákat hoz létre az országban, és igyekszik Salvadort a régió más országainak kiszolgálására szolgáló központjává tenni.
Bukele üzent a bírálóinak
Bukele egyébként még 16-án, csütörtökön egy hosszabb videót tett közzé az X-en, amelyen ellenfeleinek üzent, akik folyamatosan támadják a kriptovalutákkal kapcsolatos álláspontját.
Az elnök szerint ezekre a hangokra egyszerűen nem kell hallgatni. Kiemelte, hogy most már 300 millió dollárnál is többet érnek az ország elmúlt hónapban tett befektetései a bitcoinba. És az eredeti befektetési összeg 130%-ánál jár már az ország. Bukele szerint eddig azt bírálták, hogy miért fektet bitcoinba, most majd azt fogják, hogy mire használja el a nyereséget. Egyébként Salvador egy gyakori stratégiát követett. Alacsony áron, mélypontoknál, korrekciók idején bevásárolt a coinból, majd kivárt és később learatta a profitot. Mivel azonban ez egy olyan stratégia, amely türelmet igényel és időbe telik, Bukele emlékeztetett rá, hogy kritikusai nem hittek a nyereségekben, és most sem hajlandóak beismerni, hogy jó döntésről volt szó.
Az elnök felidézi, hogy az egész 2021-ben kezdődött, amikor úgy döntött, hogy a BTC-t törvényes fizetőeszközzé nyilvánítja. Ekkor támadói félelmet keltettek az emberekben azzal, hogy azt mondták nekik, hogy el fogjuk venni a dollárjaikat. Persze ez nem így történt, aki nem akarta a bitcoint használni,az nem is használta. Anno a salvadori ellenzék annyira ellenezte Bukele tervét, hogy kaszinónak nevezte a bitcoint. Bukele szerint most hasonló fog történni az ország nemrég felfedezett aranytartalékával kapcsolatban. Még tavaly novemberben fedeztek fel egy nagy aranylelőhelyet az országban, ahol 50 millió uncia arany lehet a föld alatt. Ez a kis ország GDP-jének 380%-a jelenlegi értéken.