Egy aszteroida, mely minden embert gazdaggá tenne
A NASA rendkívüli küldetést indít egy távoli aszteroida tanulmányozására, amely több mint 10 000 kvadrillió dollárt ér, és állítólag annyi nemesfémet tartalmaz, hogy a Földön mindenki milliárdos lenne, ha az értékét felosztanánk a világ lakosai között.
A Mars és a Jupiter között lévő Psyche 16 1852 márciusában történt felfedezése után a 124 mérföld széles űrszikla lesz a NASA 2022 augusztusára tervezett projektjének fő célpontja. Az űrhajó négy évvel később, 2026 elején fog az aszteroidára megérkezni. Ez lesz az első ilyen jellegű felfedező túra a szikla és jég helyett a fém világába.
A küldetés kivitelezését a kaliforniai Pasadenában található Caltech kutatócsoportja segíti, amely betekintést nyújt az aszteroida felszíni tulajdonságaiba. Azt már megállapították, hogy az égitest felszínének legalább 30 százaléka fém, az eddig feltételezések szerint vas és nikkel, melyek potenciális bányászati értéke szinte felbecsülhetetlen.
Az ilyen viszonylag apró, a Földtől oly távol lévő objektumok tanulmányozása – a Psyche akár 200 millió mérföldre is lehet – jelentős kihívás elé állítja a bolygókutatókat.
Mennyit is érhet az aszteroida?
Lehet, hogy 370 millió km távolságra van a Földtől, de ez az aszteroida egy kisebb vagyont érhet.
A Psyche 16 az egyik legtitokzatosabb objektum a Naprendszerünkben, és a tudósok hamarosan közeli képet kaphatnak róla a legújabb NASA missziónak köszönhetően.
Ha az aszteroidát sikerülne a Földre hozna, számítások szerint csak a rajta lévő vas 10 000 kvadrillió dollár dollárt érne. Minden ember hirtelen szupergazdag lenne, bár azt hozzá kell tenni, hogy ez annyira sok fémet jelentene, hogy pillanatok alatt tönkrevágná a nyersanyagpiacot, az árakat lenyomná és a világ 73,7 billió dolláros gazdasági összeomlana.
További érdekes cikkeink:
- Genderpolitika a NASA-nál: hamarosan Holdra szállhat az első nő és az első színesbőrű ember
- Hamarosan remegni fog a Hold, iszonyú káoszt okoz a Földön
- A NASA hordozható nukleáris reaktort akar küldeni a Holdra