Mutatjuk melyik oldalak segítenek kriptovaluta airdropokat találni
A kriptovaluta airdropok vadászatával néhány dollártól akár öt számjegyű összegekig is kereshetsz pénzt tokenek formájában. Ez tehát egy eléggé szórakoztató módja lehet a kriptovaluták gyűjtésének a saját pénzed kockáztatása nélkül. Azonban, mint minden online tevékenységet, ezt is biztonságosan kell csinálnod, és tudnod kell, hol keresd ezeket a lehetőségeket.
Ha meg akarod tanulni, hogyan találd meg az airdropokat, ez az útmutató nagyon hasznos lesz számodra. Számos témát érintünk, beleértve az airdropok működését, a különböző airdrop stratégiákat, és ami a legfontosabb, a legjobb weboldalakat, hogy megtaláld ezeket a jövedelmező kriptovaluta airdropokat.
Mi az a kriptovaluta airdrop?
A kriptovaluta airdropok olyan ingyenes „adományok”, ahol a projektek tokeneket osztanak szét bizonyos felhasználóknak. Egy airdrop lényegében ingyen tokent juttat el a felhasználók kriptotárcájába, míg cserébe a projekt rengeteg marketing hírverést és ismertséget kap. Ahhoz, hogy jogosult legyél egy airdropra, a felhasználónak bizonyos műveleteket kell végrehajtaniuk. Ilyen például egy új dApp telepítése és használata. Mások arra ösztönzik a felhasználókat, hogy kisebb promóciós feladatokat hajtsanak végre, például kövessék a közösségi médiaoldalaikat.
A kripto airdropok előnyei
- Ingyen juthatsz hozzá kriptovalutákhoz, néha akár több mint 10 000 dollár értékben is
- Ezek általában eladhatók a CEX és DEX kriptotőzsdéken
- Jutalmazzák a kriptoprojekt korai felhasználóit
- Kevés munka szükséges a megszerzésükhöz
A kripto airdropok hátrányai
- Nem garantált, hogy minden esetben megkapod
- A legtöbb airdrop nem ér sokat
- Nagy az átverés és a tárcaleszívás kockázata, ha rosszindulatú weboldalakhoz csatlakozol
- Lefelé nyomja a tokenek árát
- Igénybevételi korlátozások (pl. csak 3 hónapon belül igényelhető)
A kriptovaluta airdropok típusai
1. Retroaktív airdropok
Egy retroaktív airdrop akkor történik, amikor egy meglévő blokkláncprojekt bejelenti, hogy elindítja natív kriptotokenjét. Ezzel megjutalmazza a korai felhasználókat, akik interakcióba léptek a protokollal, és bizonyos feladatokat elvégeztek számukra. A retroaktív airdropokat olyan blokkláncprojektekkel való interakció által lehet igényelni, amelyek a jövőben tervezik az új tokenjük bevezetését. Ezek az airdropok nem mindig garantáltak, de általában megjelennek elég hamar spekulációk és információk arról, hogy egy projekt dolgozik egy új tokenen és airdropon is. Bár ezek lehetnek a legjövedelmezőbb airdropok, ezek is bizonytalanok, mivel nem tudhatod, hogy milyen feltételeket kell teljesíteni, hogy részt vegyél benne, vagy hogy mikor lesz pontosan az airdrop.
Múltbeli példák:
- Az Uniswap 10 000 dollár értékű UNI-tokent osztott szét egy airdrop keretében azoknak a felhasználóknak, akik az UNI-token bevezetése előtt már kereskedtek a DEX-en. Összesen körülbelül 350 millió dollár értékben osztottak ki tokeneket.
- Az Ethereum Name Service ENS tokeneket osztott szét azoknak a felhasználóknak, akik Ethereum NFT domaineket regisztráltak. Sokan akár 20 000 dollárt vagy még többet is kaptak az airdrop során. Minél több domaint regisztrált valaki, annál magasabb volt az airdropjuk értéke.
2. Holder airdropok
A holder airdrop során a kriptovalutákat aszerint osztják szét bizonyos befektetők között, hogy ők mennyi kriptovalutával rendelkeztek a tárcájukban. Mivel a tárcák egyenlegei nyilvános főkönyvben vannak vezetve, a fejlesztők specifikus kritériumok alapján állíthatják be az airdropokat. A blokkláncprojektek a holder airdropokat arra használják, hogy ismertséget szerezzenek, vagy új NFT-kkel vagy tokenekkel jutalmazzák a meglévő közösségüket.
Múltbeli példák:
- A Yuga Labs 10.000 Apecoint (akkori értéken 270.000 dollár) juttatott el minden olyan kriptotárcába, amely BAYC NFT-t birtokolt.
- A Stellar Lumens (XLM) 2016-ban 3 milliárd XLM tokent osztott szét az airdropok során a Bitcoin tárca tulajdonosainak.
3. Bounty airdropok
A bounty airdropok a feladatok teljesítésén alapulnak. Ezek általában a projekt népszerűsítéséhez kapcsolódnak, mint például a twitter fiók követése, a discord csoporthoz való csatlakozás, vagy a közösségi média fiókok lájkolása és a velük való kapcsolatfelvétel. A bounty airdropok feladatai általában néhány perc alatt elvégezhetők. Az igényléshez általában ki kell töltened egy űrlapot, és meg kell adnod a kriptotárca címét.
4. Exkluzív airdropok
Az exkluzív airdrop során egy blokkláncprojekt egy harmadik féllel együttműködve ingyenes tokeneket kínál a közösségének. A CoinMarketCap például több mint 400 airdropot kínált fel a partnerei révén. Ezek legtöbbször bounty airdropként vannak beállítva, és a kriptotárca címének megadásával és egyszerű feladatok elvégzésével lehet igényelni őket. Az is gyakori, hogy ezek nyereményjátékok, ahol csak korlátozott számú kriptotárca nyer.
A 12 legjobb oldal a kriptovaluta airdropok keresésére
Most, hogy megismerted a különböző típusú airdropokat, lássuk, mely oldalakon találhatod meg a legújabb airdrop lehetőségeket:
- Airdrops.io – Weboldal: Airdrops.io
- A RankFi airdrop listája – Weboldal: RankFi.com/crypto-airdrop-list/
- EarnDrop – Weboldal: EarnDrop.io
- Earni.Fi – Weboldal: Earni.Fi
- YouTube csatornák: @RankFi, @CoinGeckoTV, @DeDotFi, @VirtualBacon, @BoxMining
- Kriptotwitter: @Leshka_ETH, @MingoAirdrop, @0xFastLife, @Airdrop_Adv
- DappRadar – Weboldal: Dappradar.com/hub/airdrops
- CoinMarketCap – Weboldal: CoinMarketCap.com/airdrop/
- Airdrop riasztások – Weboldal: AirdropAlert.com
- AltcoinTrading – Weboldal: AltcoinTrading.net/airdrops
- ICO Marks – Weboldal: ICOmarks.com/airdrops
- AirdropBob – Weboldal: AirdropBob.com
Sok sikert az „ingyen” tokenek gyűjtögetéséhez!