3 milliárd dollárt mozgatott át a Mt. Gox, de a bitcoin árfolyama alig mozdult
Az elmúlt hónapban jelentős volatilitásnak lehettek szemtanúi a kriptovaluta-kereskedők. Miután a német állam bitcoin-ellenes stratégiája befejeződött, megkezdődött a Mt. Gox-hitelezők kártalanítása és az eszköz árfolyama érintette az 53 000 dolláros támaszt is. Ezt követően azonban a Donald Trump elleni merényletnek és Joe Biden visszalépésének köszönhetően ismét 70 000 dollár fölé került az eszköz árfolyama.
Az elmúlt napon a Mt. Gox további 3 milliárd dollárnyi bitcoint mozgatott át három tárcára, ugyanakkor az árfolyam nem nézett szembe különösebb eladói nyomással. Végre úgy tűnik, a kriptoközösség belefáradt a FUD-olásba, és a bitcoin fundamentális értékei kerülhetnek előtérbe.
Folytatódik a Mt. Gox-hitelezők kártalanítása
Ahogyan arról koróbban beszámoltunk, július közepén megkezdődött a Mt. Gox hitelezőinek a kártalanítása a Bitstamp és Kraken tőzsdéken keresztül. Az esemény nagy port kavart, mivel a közel tízéves incidens óta a bitcoin árfolyama közel nyolcvanszorosára emelkedett, ez pedig magában hordozta azt, hogy a hitelezők az azonnali értékesítést választják, ezzel bedöntve az eszköz árfolyamának felfutási kísérletét.
A Mt. Gox-hoz kapcsolódó tárcából egy újabb 3 milliárd dolláros átutalást kezdeményeztek, három, eddig ismeretlen tárcába, az átutalás közepette a bitcoin azonban végig megtartotta a 66 000 dolláros támaszt, csupán egy rövid időszak erejéig esett be a 65 000 dolláros tartományba.
Miután a Kraken hiánytalanul teljesítette az átutalásokat, a Bitstamp beiktatott egy kulcsfontosságú ellenőrzési lépést, ezzel megnehezítve a károsultak hozzájutását a bitcoin-állományukhoz. Az internet népe ezt rendkívül haragosan fogadta, mivel egyes felhasználók ennek következtében nem tudták BTC-állományukat kiutalni a tőzsdéről. Az ellenőrzés során videóhívásban kell azonosítania magát a felhasználónak, amire többen nem voltak képesek, az ő Reddites állításaik szerint a Bitstamp „túszként” tartja a kriptovalutákat.
Nem növekszik az eladói nyomás
A kriptovaluta-világ jeles szakértői szerint a Mt. Gox hitelezőinek a kártalanítása messze nem jár olyan mértékű eladói nyomással, mint arra sokan számítottak, mivel a károsultak között rengetegen hisznek a Bitcoin technológiájában és értékében, ezért képesek lennének hosszú távon tartani az eszközt, vagyis HODL-olni.
Ben Simpson, a Collective Shift alapítója szerint a károsultak voltak azok, akik 5-10 éve meglátták a bitcoinban és annak technológiájában rejlő értéket, és máig hisznek az iparágban és a kriptovalutákban. Egy másik álnevű kereskedő szerint azonban a piac hozzászokott a Mt. Gox már-már rutinszerű lépéseihez, vagyis egy ilyen átutalás nem fog eredményezni tömeges eladást, ahogy eddig sem eredményezett.
Az összesen 142 ezer BTC-ből egyelőre még csak 59 ezer került újraosztásra július 5-e óta, vagyis a fennmaradó 60% még továbbra is várat magára, ugyanakkor a károsultak a fiat valuták helyett a BTC-t választották, ami a japán csődjogban egészen újszerű lépés volt. Ebből kifolyólag, viszonylag alacsony annak az esélye, hogy a kiosztott BTC azonnali értékesítésre kerül.
Beárazta a piac a kártalanítást
Cikkünk írásakor a bitcoin árfolyama BTC Price a 66 500 dolláros ellenállással küzd, a technikai elemzők szerint egy kisebb korrekció várható 63 000 – 63 500 dollárig, mielőtt az eszköz kitörne a már hetek óta rajzolódó bikás zászló alakzatból. Amennyiben ez megtörténik, az eszköz először 71 500 dollárnál találkozhat jelentősebb ellenállással.
Simpson szerint a piac beárazta a Mt. Gox-hitelezők kártalanítását és azt, hogy a visszakapott BTC-ket nem értékesítik, szóval jelentős volatilitásra ebből kifolyólag nem kell számítani.