Montana állama is megcélozta a bitcoin tartalék létrehozását

Február 19-én a montanai képviselőház üzleti és munkaügyi bizottsága elfogadta a 429. számú képviselőházi törvényjavaslatot, amely lehetővé tenné az állam számára, hogy tartalékeszközként bitcoint és más digitális eszközöket tartson. A törvényjavaslat ezzel túljutott a bizottsági szakaszon, és most már a képviselőházi szavazás következik.
A 429-es sz. törvényjavaslat 12-8 arányban ment át, a republikánusok mellette, az összes demokrata ellene szavazott.
A javaslat lehetővé tenné, hogy Montana állam stabilcoinokba és olyan digitális eszközökbe fektessen be, amelyek piaci kapitalizációja meghaladja a 750 milliárd dollárt. Jelenleg csak a bitcoin, amelynek értéke a cikk írásának idején 97 009 dollár, felel meg ennek a kritériumnak.
A törvényjavaslat eredeti változatában szerepelt az a követelmény, hogy az alapokat minősített letétkezelőnél vagy tőzsdén kereskedett alapon keresztül kell tartani, azonban ezt a feltételt később eltávolították. A törvényjavaslat elfogadása esetén 2025. július 1-jén lép hatályba, és lehetővé teszi az államkincstár számára, hogy 50 millió dollárig terjedő összeget utaljon a bitcoin tartaléknak szánt számlára. Ezt az összeget július 15-ig nemesfémekbe, stabilcoinokba és digitális eszközökbe való befektetésre fogják felhasználni.
A bitcoin tartalék bevezetéséhez Utah áll a legközelebb
Pennsylvania volt az első állam, ahol 2024 novemberében először megjelent a BTC-tartaléktörvény javaslata. Azóta számos más állam javasolt vagy fogadott el hasonló jogszabályt. Ezek közé az államok közé tartozik Florida, Alabama, Massachusetts, Kentucky, Montana, New Hampshire, Oklahoma, Ohio, Dél-Dakota és 18 másik állam.
A legnagyobb előrelépést eddig Utah tette a szabályozás terén, mivel ez az egyetlen állam, ahol a bitcoin tartalékra vonatkozó törvényjavaslat már átment a Képviselőházon. Következő lépésként a szenátusnak kell döntenie a jóváhagyásról. Dennis Porter, a Satoshi Action Fund vezérigazgatója szerint Utah lehet az első állam, amely hivatalosan is elfogadja a bitcoin tartalékot, köszönhetően a rövidebb törvényhozási időszaknak és a politikai lendületnek.
Ha az államok bevezetnék a Bitcoin tartalékot, az egy új pénzügyi korszak kezdetét jelenthetné az USA-ban. A kriptovaluták mainstream elismerést kaphatnának, és az államok pénzügyi rendszere ellenállóbbá válhatna bizonyos gazdasági kockázatokkal szemben. Ugyanakkor abban is biztosak lehetünk, hogy ez jelentős politikai és gazdasági vitákat is kiváltana.
Érdekelhet még: Észak-Karolina is Bitcoinba fektetné az állami tartalékok egy részét