90 nap alatt fognak beraktározni bányászgépekből az amerikai BTC-bányászok

Ahogy rengeteg kiskereskedő és fogyasztó, úgy az amerikai Bitcoin-bányászati cégek is megpróbálnak tőkét kovácsolni a Trump-kormányzat közelmúltban bejelentett vámfelfüggesztéséből. A most 90 napos vámfelfüggesztési periódus alatt a cégek igyekeznek felhalmozni bányászati berendezéseket, de az iparág vezetői szerint a 10%-os alapvámok még mindig hátrányos helyzetbe sodorják a szektort. Donald Trump elnök július 8-ig szünetelti a súlyos kölcsönös vámokat, de a legtöbb országgal szemben megtartotta a minimum 10%-os vámot, kivéve Kínát, amelynek a vámtételét 145%-ra emelték.

A Hashlabs vezérigazgatója, Jaran Mellerud, a Hashlabs vezérigazgatója egy nyilatkozatban arról beszélt, hogy bár a 10%-os kötelezettség sokkal enyhébb, mint az eredeti vámok, az amerikai bányászok még mindig egyértelmű hátrányban vannak a bányászati gépek beszerzése során a külföldi versenytársakkal szemben.

Szerinte az alapszintű amerikai vámok nem fogják veszteségessé tenni a bányászatot az USA-ban, de mindenképpen megemelik a tőkekiadásokat. Pont ezért számít most mindenki a bányászgépek iránt rövidtávon megugró keresletre.

Nem tudni, hogy mi történik az amerikai kriptobányászattal, ha életbe lépnek a mostani szünet után a vámok

A Luxor Technology operatív igazgatója, Ethan Vera arról beszélt, hogy a kriptobányászati berendezések árának emelkedése már folyamatban van. Megnőtt a kereslet, és az USA-ba leszállított gépek ára is megemelkedett, ahogy az amerikai összeszereléssel megkötött szerződések költsége is. Április 2-án Trump a megemelt vámokkal 36%-os, 32%-os és 24%-os kötelezettségeket vetett ki Thaiföldre, Indonéziára és Malajziára – a három legnagyobb bányászgépgyártónak otthont adó országra. Mellerud egy április 8-i posztjában még arról írt, hogy a vámok miatt megszűnhet a bányászati berendezések iránti amerikai keresletet, ami a nem amerikai bányászati műveletek javára válhat. Mivel a gyártók az USA-n kívül keresik majd a lehetőséget, hogy olcsóbban adják el a felesleges készleteiket.

Aztán most a Hashlabs vezetője már pozitívabban beszélt, mert a csökkentett vámok némi könnyebbséget jelentenek az amerikai bányászok számára. De a vámok kivetése, majd hirtelen szüneteltetése nem igazán teszi stabillá a környezetet. Például a Luxor még arra is rákényszerült, hogy újragondolja stratégiáját, és a jövőbeni terjeszkedés érdekében fontolóra vegye a nemzetközi piacokon való terjeszkedést. Pedig Trump az elnökválasztási kampánya során ígéretet tett arra, hogy azt szeretné, ha az összes megmaradt Bitcoin Amerikában kerülne kibányászásra. Trump családjának több tagja közben partnerségre lépett a Hut 8 Bitcoin-bányászati céggel, hogy létrehozza az „American Bitcoin” nevű Bitcoin-bányászati vállalkozást. A vállalkozás célja, hogy a világ legnagyobb stratégiai tartalékkal rendelkező Bitcoin-bányászati cégét hozza létre. Trump vámjai szinte minden piacot megráztak, beleértve a kriptopiacokat és a Bitcoint is. Utóbbinak az árfolyama most 81342 dollár körül van (most: BTC Price BTC Price ), tehát még várjuk a pozitív jóslatok bekövetkezését.