Újabb Ethereum siker, egyre közelebb az Ethereum Merge
A Ropsten és a Sepolia után a Goerli volt az utolsó fennmaradó tesztnet, amely a tervek szerint átesett az egyesülésen, és hivatalosan is egy proof-of-stake (PoS) blokklánccá vált augusztus 11-én 1:45 greenwich-i idő szerint. A Goerli tesztnet egyesülése a mai napon minden jelentősebb probléma nélkül lezárult. Ez arra utal, hogy nem lesz késés a szeptember 19-re kitűzött előzetes Ethereum Merge dátumhoz képest.
Az Ethereum ökoszisztéma számos kulcsfontosságú fejlesztője és szereplője a Twitteren osztotta meg lelkesedését a sikeres egyesüléssel kapcsolatban. Ilyen volt például a core fejlesztő Preston Van Loon és a podcaster Anthony Sassano – sassal0x a Twitteren. Ő megjegyezte 216 400 követőjének, hogy „végre a következő szakasz az Ethereum mainnet!!„. Jön az egyesülés”.
Néhányan azonban megjegyezték, hogy voltak kisebb problémák, amelyek az előző két tesztnet egyesülésénél is jelen voltak. Marius van der Wijden Ethereum-fejlesztő megjegyezte, hogy volt némi „zűrzavar a hálózaton, mert két különböző terminálblokk és sok nem frissített csomópont volt„. Ez kissé lelassította a folyamatot, de kijelentette, hogy a dolgok így is „elég jól” néznek ki.
A vezető Ethereum fejlesztő Tim Beiko is megosztott egy képernyőképet, amin a Goerli tesztnet PoS-ra váltott.
A Merge után a következő nagy lépés a sharding lesz
Most már egyre nagyobb a bizalom, hogy a várva várt Ethereum mainnet egyesülés a PoS alapú Beacon Chain-nel zökkenőmentesen fog végbemenni. Beiko korábban azt nyilatkozta, hogy a nagy frissítés az általa javasolt szeptember 19-i dátumon (vagy annak közelében) fog a tervek szerit megtörténni.
A blokklánc történetének egyik legjelentősebb frissítéseként számon tartott összeolvadás jelentősen csökkenti majd az Ethereum blokklánc teljes energiafogyasztását. Eközben a hálózat egy lépéssel közelebb kerül a hosszú távú skálázhatósági, biztonsági és fenntarthatósági céljaihoz.
A Merge befejezése után a következő nagy mérföldkő a többlépcsős sharding frissítés lesz, amely jelentősen javítja az „adattárolási követelmények disztribúcióját, lehetővé teszi, hogy a rollupok még olcsóbbak legyenek, és megkönnyíti a node-ok üzemeltetését” – olvasható az Ethereum honlapján.
A sharding lényegében az Ethereum adatbázisának horizontális elosztását jelenti a shard láncok között. Ez nagyobb kapacitást biztosít a hálózatnak, miközben a főhálózatot is tehermentesíti.
Az Ether (ETH) árfolyama a Merge előtt meteorikusan emelkedik, az elmúlt 30 napban 72,2%-ot erősödött, és a cikk írásakor 1900 dollár környékén állt.