Milliókat égetett el egy kínai programozó, aki agykontrollal vádolja a hadsereget

A kriptovilágban nem ritka, hogy óriási összegek mozognak rejtélyes célok felé. Azonban a napokban egy különösen furcsa tranzakció keltett feltűnést. Egy kínai programozó nemrég 2 millió dollár értékű Ethereumot küldött a WikiLeaksnek, és a tranzakcióhoz csatolt üzenet minden eddiginél bizarrabb elméletet tartalmazott: szerinte a kínai hadsereg nanochipekkel irányítja az emberek elméjét.

Titokzatos adomány és bizarr vádak

A magát Hu Lezhi néven nevező programozó 711,5 ETH-t küldött öt részletben a WikiLeaks címére február 10. és 17. között. Az utolsó, egyben legnagyobb tranzakció 591,6 ETH-t (kb. 1,6 millió dollárt) tartalmazott. Az adomány mellett egy nyilvános üzenetet is hagyott a blokkláncon, amelyben azt állította, hogy:

  • A kínai hadsereg tömeges méretekben használ nanochipeket az emberek gondolatainak irányítására.
  • Nemcsak Kína, hanem minden nagyhatalom alkalmazza ezt a technológiát.
  • Ő maga is áldozat, és születése óta manipulálják az elméjét.

Az üzenet hangneme rendkívül sötét volt: Lezhi azt írta, hogy teljesen elvesztette emberi méltóságát, és elhatározta, hogy távozik ebből a világból, remélve, hogy „ez az ocsmány világ elpusztul”.

Lezhi nemcsak a hadsereget vádolta, hanem egy WizardQuant nevű kínai befektetési alap két vezetőjét is. Állítása szerint Feng Xin és Xu Yuzhi, a cég igazgatói hasonló agykontroll-technológiával manipulálják az alkalmazottaikat.

Az Ethereum-tranzakciók azonban nem álltak meg a WikiLeaksnél. A programozó 603 ETH-t – nagyjából 1,65 millió dollár értékben – küldött az Ethereum „burn” címére, ahol a kriptovaluta végleg eltűnt a forgalomból. Emellett további 700 ETH-t utalt egy „ndao.eth” nevű tárcába, valamint 33 ETH-t egy ismeretlen „Grant Provider” címre, amelynek célja egyelőre ismeretlen.

Lezhi onchain üzenetei a WikiLeaksnek. Forrás: Etherscan

Összesen 2047 ETH-t, azaz közel 5,6 millió dollárt mozdított meg, de azóta a használt pénztárcájából nem történt újabb tranzakció.

Ki áll a rejtély mögött?

A különös eset hátterében egy kevéssé ismert, de jelentős pénzügyi szereplő, a WizardQuant állhat, amely Kína két nagyvárosában, Sanghajban és Pekingben működik. A vállalat algoritmusalapú stratégiákkal kereskedik részvényekkel, határidős ügyletekkel és opciókkal, miközben két kulcsfontosságú vezető irányítja a működését: Feng Xin, a cég társalapítója és kockázatkezelési vezetője, valamint Xu Yuzhi, aki befektetési igazgatóként felügyeli a pénzügyi stratégiákat.

A Cointelegraph megkereste a WizardQuantot, de nem kaptak választ a vádakra.

Lezhi története több, mint különös: egy programozó milliós összegeket utal szét, miközben egy agykontroll-elméletről beszél. Az ügy egyik legérdekesebb pontja, hogy ezt egy nyíltan megfigyelhető blokkláncon tette meg, így mindenki számára nyomon követhető a tranzakciók útja.

De vajon tényleg létezik az általa emlegetett technológia? Lehet, hogy egy zaklatott ember paranoiás üzenetéről van szó, vagy van valami valóságmagja ezeknek az állításoknak? Egyelőre több a kérdés, mint a válasz.