Michael Saylor: az FTX válságának előnyei is vannak
A bitcoinmaxi Michael Saylor úgy véli, hogy az FTX válságnak bizonyos előnyei lesznek a bitcoinra nézve.
A bitcoin egyik legnagyobb támogatója, Michael Saylor úgy gondolja, hogy az FTX okozta válság következtében több ezer teljesen haszontalan digitális eszköz fog eltűnni a süllyesztőben, míg a bitcoin és egy maroknyi más coin túléli a kriptotelet.
A CNBC-nek adott nemrégiben adott interjújában a MicroStrategy ügyvezető elnöke – Michael Saylor – azzal érvelt, hogy a bitcoinmaxik (mint ő maga is) a „diszfunkcionális kapcsolat csapdájában” vannak a kriptoökoszisztéma többi részével.
Kifejtette, hogy az FTX kriptotőzsde összeomlása az átláthatóság hiánya miatt következett be. Saylor szerint, ha egy vállalat kriptoeszközöket tart, akkor az „senki másnak nem lehet a felelőssége”.
Az amerikai vállalkozó úgy véli, hogy a mostani kálvária fel fogja gyorsítani a szükséges szabályok bevezetését a kriptoszektorban. Várakozásai szerint csak nagyon kevés kriptovaluta lesz képes megfelelni a szabályozási követelményeknek, a bitcoin pedig ezek közé tartozik:
„A bitcoin lesz a nyertes, mert a bitcoin egy digitális árucikk, és ez a legkevésbé ellentmondásos az összes közül”.
Saylor azt jósolta, hogy a kriptoipar hamarosan olyan korszakba lép, amikor vezető intézmények lépnek be a BTC ökoszisztémájába, és ezáltal fellendítik a fejlődését és árfolyamát.
Saylor egyébként a jelenlegi helyzettel kapcsolatban a letétkezelő nélküli tárcák előnyeit is megemlítette. Azt javasolta, hogy az efféle helyzetek elkerülésére jobban tennék a befektetők, ha saját maguk kezelnék eszközeiket, ezzel megakadályozva azt, hogy a nagy piaci szereplők korrumpálják a hálózatot és annak résztvevőit.
„Azokban a rendszerekben, ahol nincs önálló letétkezelés, a letétkezelők túl nagy hatalmat halmoznak fel, és aztán visszaélhetnek vele.”
Saylor azzal is érvelt, hogy a letétkezelő nélküli tárcák tartásával növelni lehet a decentralizációt.
Lásd: Letétkezelő és nem letétkezelő tárcák: mi a különbség?