Mi történne az emberekkel, ha nukleáris atomháború törne ki?
Ha az Oroszország és az Egyesült Államok közötti feszültségek nukleáris atomháborúhoz vezetnének, már csak az éhezés miatt több mint ötmilliárd ember halna meg – és ez még nem minden…
A Rutgers Egyetem tudósai szerint egy viszonylag “szerény” indiai-pakisztáni háború esetében öt éven belül hét százalékkal csökkenne a kalórakibocsátás, egy amerikai-orosz nukleáris háború következtében pedig az emberek 75%-a mintegy két éven belül halott lenne. A tanulmány állítása szerint ugyanis “még egy regionális atomháború esetén is világméretű lehet az éhínség”. A szomorú igazság viszont, hogy bármennyire pusztító képet mutat a tanulmány, mivel a kutatók nem számoltak a műtrágya- és élelmiszerellátásban bekövetkező változásokkal, a háború lefolyása még ennél is tragikusabb lenne:
“Az ózonréteg a levegő felmelegedése miatt megsemmisülne, több ultraibolya sugárzást produkálva a felszínen, amely további következménnyel járna” – állítja Lili Zia, a Rutgers kutatóprofesszora.
Egy hajszálon múlik a nukleáris atomháború?
Antonio Guterres, az ENSZ főtitkára nemrégiben arra figyelmeztetett, hogy az emberiséget „egyetlen félreértés választja el a nukleáris háborútól”. Emlékezzünk csak vissza az ukrajnai invázió első hónapjaira, amikor Vlagyimir Putyin orosz elnök nukleáris erőit „különleges harckészültségbe” helyezte. Ha pedig mindez nem lenne elég, a Pentagon szerint Peking – annak ellenére, hogy sokáig azt állította, csak „minimális elrettentő erőre” van szüksége – 2030-ra több mint 1000 nukleáris fegyverből álló arzenál kiépítésére készül. Most pedig, amikor Nancy Pelosi képviselő elnök látogatása után valamelyest kezdtek lecsillapodni a kedélyek, öt amerikai törvényhozóból álló küldöttség érkezett Tajvanba, mely újonnan kiváltotta Kína haragját.
További érdekes cikkeink:
- Az atomháborútól tartva Olaszországban bunker vásárlási láz tört ki
- Most akkor tényleg a harmadik világháború felé haladunk?
- Nancy Pelosi fia titokban édesanyja háta mögött Kínával szövetkezik?