Mi baja a SEC-nek a kriptókkal és mit csinál a befektető, ha háború dúl?

Háború dúl a kriptovaluta szektor és az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) között. A pereskedés egyáltalán nincs a Binance és a Coinbase kriptovaluta tőzsdék ínyére – már hogy is lenne, a befektetők ugyanis a káosz közepette más vizekre eveznek és egészen a decentralizált kriptotőzsdéken (DEX) telepednek le. De mi baja a SEC-nek a kriptovaluta iparággal és vajon tényleg minden esetben a szabályozók a rosszfiúk?

Lángra gyúlt a kriptovaluta piac, miután a Gary Gensler által vezetett Tőzsdefelügyelet beperelt a Binance kriptovaluta tőzsdét engedély nélküli értékpapír-kereskedelem és működés miatt. Az pedig már csak hab volt a tortán, hogy a hatóság a Coinbase vállalatot is górcső alá vette, amely a vádak szerint szintén megsértette az 1993-as értékpapírtörvényt. A piaci szereplők többsége azonban értetlenül áll a helyzethez: felmerült például a kérdés, hogy a szabályozók egyáltalán miért engedélyezték a Coinbase tőzsdére lépését, ha most pereskednek ellene; vagy például a Binance vádjai, miszerint Gensler egykor maga jelentkezett, hogy csatlakozzon a tőzsdéhez és bizalmas információkat osztott meg CZ-vel.

De mégis mi baja a SEC-nek a kriptókkal?

A SEC elsődleges feladata az amerikai értékpapír-és tőzsdei szabályozás betartatása és ezzel egyúttal a befektetők védelme. Nos, a szabályozóknak jogosan lehetnek fenntartásai a decentralizált kriptovaluta iparággal szemben a kriptovaluták gyorsan fejlődő és szabályozatlan piaca, valamint az olyan esetek miatt, mint például az FTX bedőlése. Annak ellenére azonban, hogy a SEC szándékában hivatalosan tehát a befektetők védelme áll, a kriptovaluta piac szereplői élesen bírálják a hatóságot. Egyrészt azzal vádolják, hogy már-már hasraütés-szerűen hozza meg a döntéseket, az pedig már köztudott, hogy szabályozás helyett inkább a végrehajtásra összpontosít. A SEC továbbá magányos farkasként lép fel a törvényszegések ellen ahelyett, hogy együttműködne más szabályozó szervekkel.

Annak viszont semmi értelme nem lenne, ha a SEC és a kriptovaluta iparág külön utakon folytatnák: a SEC részéről azért, mert a szektor bizony már gyökeret vert a jelenünkben és jövőnkben; a kriptovaluta hívők részéről pedig azért, mert (ahogyan azt az FTX kriptovaluta tőzsde bedőlésénél is tapasztaltuk) a centralizált tőzsdéket illetően szükség van egy egyértelmű szabályozásra.

A befektetők a decentralizált tőzsdékhez fordulnak

A legújabb jelentések azonban arra utalnak, hogy a zavaros szabályozás miatt több kriptovaluta tőzsde és befektető külföldön keres menedéket. A CryptoQuant felmérése szerint például az amerikai székhelyű kriptotőzsdéken tartott BTC-tartalékok értéke a 2017-es szintre csökkent, amivel az USA hivatalosan is hatalmasat veszített kriptopiaci részesedéséből. Mindezzel együtt egyáltalán nem meglepő, hogy több befektető a decentralizált tőzsdék felé fordította a fejét a biztonságosabb és átláthatóbb kereskedési környezet reményében. A DEX platformok decentralizált, anonim kereskedési élményt nyújtanak és nem kezelik vagy ellenőrzik a felhasználók pénzeszközeit – ez egyébként kifejezetten előnyös abból a szempontból is, hogy a hackereknek nehezebb feladat betörni a rendszerben és megszerezni a felhasználók kriptovalutáit.

Hogy pontos számokkal is alátámasztjuk a helyzet fontosságát, a SEC pereskedés kezdetekor a decentralizált tőzsdéken 88%-kal megugrott a kereskedési volumen, miközben a centralizált tőzsdék kereskedési volumene 2020 óta a legalacsonyabb szintre esett. A DeFiLlama és a Pancakeswap platformokkal most a Tradecurve is felvette a versenyt, majd innovatív működése és az adatvédelem iránti elkötelezettségével szintén beállt a sorba.

A Tradecurve is szárnyal

A Tradecurve egy olyan kereskedési platform, amely KYC eljárás lefolytatása nélkül lehetőséget kínál a legkülönbözőbb eszközosztályokkal való kereskedésre – beleértve a kriptókat, a részvényeket, devizákat és ETF-eket. A felhasználók kriptovalutát használhatnak fedezetként és hozzáférést kapnak az AI kereskedési botokkal történő algoritmikus kereskedéshez.

>>>VÁSÁROLJ TCRV TOKENEKET MOST<<<

A projekt natív tokenje, a TCRV jelenleg az előértékesítés 3. szakaszában áll és nemrégiben jelentős, 50%-os árfolyamnövekedést tapasztalt. A kereslet megugrása több tényezőnek is tulajdonítható: egyrészt a Tradecurve által használt 2FA és a Proof of Reserve (PoR) biztonsági módszereknek, amely utóbbi számos hagyományos platformon – például a Coinbase-en – is hiányzik. Ezzel együttesen a projekt jelentősen növeli az átláthatóságot és a bizalmat azáltal, hogy megmutatja, nem élnek vissza a befektetők pénzével és megakadályozza az FTX összeomlásához hasonló helyzet kialakulását. A felhasználók VIP-fiókokhoz és negatív egyenleg elleni védelmet is kapnak, a kezdők pedig kereskedési akadémián keresztül tanulhatják meg a kereskedés alapjait.

További információkért a TCRV előértékesítése kapcsán kattints az alábbi linkekre:

Weboldal: https://tradecurve.io/

Előértékesítés: https://app.tradecurve.io/sign-up

Twitter: https://twitter.com/Tradecurveapp

Telegram: https://t.me/tradecurve_official

***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***