A MetaMask Ethereum wallet már mobilos változattal is rendelkezik
A MetaMask, amely az egyik legnépszerűbb Ethereum és ERC20 wallet végre kijött a mobilos kliensével a DevConon. A MetaMaskot egyébként a ConsenSys fejleszti.
A prágai DevCon konferencián, amit nagyvállalatok és vezető kriptovállalkozások, mint az EY, Microsoft, ShapeShift, Santander, Blockfolio és Wanxiang szerveztek Prágában, a MetaMask fejlesztői csapat hivatalosan bemutatta a mobilos walletjét.
Joseph Lubin a new yorki ConsenSys vezetője és egyben több mint 1000 főt foglalkoztató blokklánc szoftverfejlesztő vezetője személyesen mutatta be az új terméket és mobilos MetaMask felhasználófelületet.
The @metamask_io mobile app was just announced at #Devcon4! Everyone’s favorite #Ethereum browser extension is coming to your phone. The team is focusing on not being ‘just a wallet’, but a portal to the world of all things #blockchain. https://t.co/3bvQXuF8gV pic.twitter.com/vcaIkkzcVS
— Joseph Lubin (@ethereumJoseph) 2018. október 31.
A mobilkliens előnye
A MetaMask még 2016-ban startolt és azóta az Ethereum és ERC20 tokenbefektetők must-have walletjává vált köszönhetően a decentralizált applikáció támogatásnak és az egyszerű felhasználófelületének köszönhetően (Érdekel a MetaMask használata? Olvasd el az útmutatónkat!). Segítségével az Ethereum platformon kibocsátott tokeneket könnyen és biztonságosan lehet tárolni.
A felhasználók már évek óta kérték a MetaMask fejlesztőit egy mobil kliensért mivel a legtöbb Ethereum user egyedüli token walletként használja azt. Két éven keresztül azonban a MetaMask csak Chrome, Brave és Firefox böngésző bővítményként volt elérhető.
2014 óta a kriptopénz felhasználók azonban inkább mobilos walleteket preferálják a webalapúakkal szemben a biztonságosságuk következtében. Joel Snyder vezető Samsung Insights IT tanácsadó szerint a megbízható végrehajtási környezet (TEE) az okostelefonokban úgy lehet adatot tárolni, amelyhez nem férhetnek hozzá a hekkerek.
„Ezért rendelkeznek előnnyel az okostelefonok a laptopokkal és asztali számítógépekkel szemben a kriptopénz walletek esetében: a hardveralapú TEE előnyei nélkül a kulcsok sokkal sebezhetőbbek. Van azonban egy lényeges hátránya: egy naiv fejlesztő dönthet úgy, hogy a kulcsokat a normális tárhelyen tárolja a telefonon, amely esetén egyáltalán nincs extra védelem az okostelefon használatakor.”
A MetaMask esetén a fejlesztő és kibocsátónál nincs szükség letételhelyezésre és a felhasználók teljes kontrollal rendelkeznek a letétjeik fölött. De ez egyben teljes felelősséget is jelent ha netán elvesztik a privát kulcsukat, ezért azok tárolása a felhőn vagy nyilvános platformokon nem ajánlott.
Mi tartott ilyen sokáig a MetaMask fejlesztőcsapatnak
A már létező platformokhoz hasonlóan, mint a Status, a frissen kidobott MetaMask mobilkliensbe extra funkciókat is belezsúfoltak. Nem csak mint Ethereum wallet tud funkcionálni, de mint dApp böngészőként is decentralizált applikációk felkutatására.
Emellett a MetaMask mobilon a felhasználók különböző dAppokat is futtathatnak, mint a CryptoKitties játékot könnyedén csatlakozva az Ethereum mainnetjéhez.
Korábban ez nem volt lehetséges mivel előbb le kellett tölteni ezeket a dAppokat hogy használhassuk.