Mennyire nehéz bejutni egy nemzetközi céghez magyarként?

A múltheti Amszterdamban megrendezett Bitcoin konferencia fő jellemzője az ismerkedés, felfedezés volt. Lehetőségünk nyílt a világ minden tájáról megismerni olyan személyiségeket, akiknek foglalkozása valamilyen szinten a kriptóhoz kötődik. Külön öröm volt számunkra, amikor rátaláltunk valakire, akivel az anyanyelvünkön mesélhettük el egymásnak történeteinket.

Tóth Attila, aki jelenleg a Timescale marketing csapatát bővíti, másfél éve került a nemzetközi céghez. A marketing területén kívül otthonosan mozog a fejlesztési közegben is, ez juttatta oda, ahol ma van. Nagyon fiatalon kezdett el érdeklődni a technológia iránt, 14 éves kora óta programoz, tanulmányait is informatika szakon folytatta.

Hogyan jutott el Attila a globális vállalathoz?

Developer relations a terület neve, amiben ő éli ki fejlesztői és egyben előadói szenvedélyét. Mikor a munkássága kezdeteiről beszélgettünk, elmondta, hogy valójában hamarabb dolgozott ezen a területen, minthogy egyáltalán tudott volna ennek létezéséről. A gyakran DevRel-ként emlegetett munkakör tökéletes lehet mindazoknak, akik ugyan mazochista módon élvezik a gép előtt ülve pötyögést és kódolást, mégsem zárkóznak el a nyilvánosságtól. A közösségépítés, a kapcsolatok kialakítása és azok ápolása, fenntartása egy olyan feladat, ami rengeteg munkát, stratégiai taktikát, és elgondolást igényel.

Attila megosztotta velünk, hogy számára az teszi ennyire élvezhetővé foglalkozását, hogy itt az embernek több dologban kell profinak lennie ahhoz, hogy jó legyen a munkájában. A jó előadói képességek, programozói tudás, és a “help-first” mentalitás egyenlő arányban fontos. Ezen felül nem árt ha az ember jártas közösségépítésben és szeret segíteni más programozóknak. Ilyen állások keresésére tökéletes lehet a LinkedIn platform használata, illetve az interneten való keresgélés.

Hogyan kerültek be a kriptotérbe?

A TimescaleDB egy nyílt forráskódú adatbázis szoftver. Ebből kifolyólag rengeteg szektor használja az ő eszközeiket különböző adatok elemzésére. Akkumulátorgyáraktól kezdve pénzügyi cégeken át egészen kriptovállalatokig. Tavaly nyáron azt vették észre, hogy kimondottan sok kriptós céget tudhatnak ügyfeleik között. Ennek miértjére a válasz meglehetősen egyszerű volt; a blokklánc adatok tökéletesen beleillenek abba a szoftverkategóriába, amit ők kínálnak. Ez volt az a pont, ahol Attila úgy döntött, ő maga is belemerül a bitcoin és blokklánc technológia rejtelmeibe. Így amikor elkezdtek ezen a területen is mozgolódni, Attila szíves-örömeset vett részt az első projektben.

Az első blokklánc technológiához kötődő projektjük

Tavaly, amikor a mára mindenki által ismert NFT-k, a nem-helyettesíthető tokenek hulláma söpört végig a kriptotérben, a Timescale úgy gondolta, érdemes lehet egy ehhez köthető újdonságot létrehozni. Megalkottak egy olyan nyílt forráskódú eszközt, amely NFT tranzakciók elemzését teszi lehetővé. Az útmutató – bevezető jellege miatt – az  NFT Starter Kit nevet kapta. Ennek használatát rendkívül egyszerűre tervezték. A felhasználónak csak le kell töltenie egy tool-t, és már elemezgetheti is kedvére a tranzakciókat. Gondolva azokra is, akiknek elsőre problémát okozhat az eszköz használata, a Timescale YouTube-csatornájára készült egy videó, amely átsegít minden nehézségen, valamint bemutatja a frissített Starter Kit újitásait.

Attila, TimeScale

 

Attila szerepe a Bitcoin Amsterdam konferencián

A Timescale Amszterdamban mind szponzorként, mind előadóként jelen volt. A konferencia első napjának délutánján Attila egy workshopot tartott a fejlesztőknek és adatrajongóknak a BTC blokklánc SQL segítségével történő tárolásáról és elemzéséről. Emellett megtalálhattuk őt az expó egyik szegletében, ahol csapatával szívesen fogadták az érdeklődők kérdéseit. Külön köszönet a csapatnak, amiért vászontáskákkal ajándékoztak meg mindenkit, ami igencsak jól jön egy konferencián, ahol nagyon könnyen be tud az ember tárazni pólókból, matricákból és mindenféle jóságból.

Attila, TimeScale

Arra a kérdésünkre, hogy hogyan juthat el az ember akár hazánkból is nemzetközi, globális cégekhez Attila nagyon egyszerű választ adott. “A cégeket nem érdekli, hogy milyen nemzetiségűek vagyunk, honnan származunk. Amit elvárnak tőlünk, az az, hogy jók legyünk a munkákban, legyünk kitartóak, céltudatosak, és ami a legfontosabb, soha ne hagyjuk abba a tanulást és önfejlesztést.”